sobota, 22 júna, 2024

Bojnice

2016_06_11 - 16 Bojnice 10611. – 17. júna som sa zúčastnil 6 – dňového wellness pobytu v zámockom Hoteli Regia*** pre dôchodcov za 85 € + 5 €/noc za to že, som mal dvojposteľovku pre seba. Hoci potom som uvažoval či sa tam našiel ešte jeden taký exot čo chodí všade sám. V cene 85 € bola 5 x polpenzia, 1 x vstup do kúpeľov do Jánovho bazéna, 1 x 30 min. vstup do hotelového wellnesu, 1 x masáž 15 minút.

Zastavím sa v Hoteli Regia (vo fotogalérii tá vysoká budova). Ako som na inej stránke čítal v hoteli sa zastavil život a musím s tým súhlasiť, ale za málo euráčov málo muziky. Chodím po svete s minimom peňazí v peňaženke. V hoteli sa nedalo platiť kartou, ale keď sme v téme Bojnice tak mám taký dojem, že aj v Bojniciach sa zastavil čas. V ZOO nemožné platiť kartou. Vstupné do Bojnického zámku. Jedna pokladníčka mi povedala,  že sa môže platiť kartu, druhá, že nie. Druhá mala pravdu. Mám ČSOB a v Bojniciach nie je bankomat ČSOB. Výber z bankomatu inej banky je u nás spoplatnený 2 €.

Vráťme sa do hotela. Keď som sa pýtal prečo sa nedá platiť kartou keď na vstupných dverách sú logá kárt dostal som odpoveď, že sa zmenil majiteľ. Výťah. Dvere sa zatvárali a otvárali, ako si my pamätnici pamätáme, takým kolieskom. Tlačítka na poschodie klasické. Žiadna moderná technika. To aj my na paneláku máme modernejšie. Stravovanie. Raňajky. Raňajkové stoly. K tomu sa nedá nič dodať. Klasika. Predsa len niečo. Na stole ste mali tanier so servítkom, na ktorý ste si dali raňajky, napr. slané, ak ste si chceli dať potom niečo sladké tak ste museli čašníka naháňať za druhým tanierom, to isté so servítkami a malou lyžičkou. Včera. Samoobsluha z troch chodov. Musím sa zastaviť pri poslednej večeri. Z troch jedál zostalo iba jedno hovädzie srdce. Ja som v živote nezjedol ani kuracie. Teraz chudáka hoväda. Tak sme sa začali dotazovať čo sa deje. Videli sme ako vyšiel kuchár z kuchyne s vetou: a oni tu ešte čakajú? Zanedlho si k nám, ku stolu prišiel „poplakať“ majiteľ. Ak chceme dá nám kompenzáciu za čakanie, za nevečeru, alebo náhradné jedlo. Vraj je zo Zlína. Po troch týždňoch odišiel domov a nastal problém. Musel sa vrátiť. Pokazilo sa varné zariadenie a varia na náhradnom, vlastne nevarili pretože sme dostali, kto chcel, mrazené smažené hranolky. Sťažoval si na personál. V Prievidzi je hotelová akadémia – SOŠ OaS Prievidza, ale nikoho k nemu nemôže dostať.

Inak v hoteli bola aj reštaurácia kde sa varilo iba menu. Mne raňajky a večera stačili.

Wellnes pozostával z vírivky, infra a parnej sauny.

Jánov bazén. Predplatené som mal 2 x 30 min. Kúpil som si ešte 2 x á 2 €. Samozrejme platiť kartou sa nedalo.

Prejdeme do Bojníc. Moja fotogaléria pozostáva z túliek po Bojniciach s fotoaparátom v ruke vo dne v noci. Videl som Múzeum praveku, večer, s fakľami, aj na druhý deň za svetla (to je téma inej reportáže, tak ako ZOO, Bál princezien, Okolo Slovenska). Z dôvodu, že táto akcia sa konala iba v sobotu našiel som si v Bojniciach lacný hotel za 17 € pre jedného na jednu noc v Garni Hotel Mado. Pozrel som si ZOO, na bojnickom zámku Bál princezien. Videl dojazd etapy preteku Okolo Slovenska.

Záverečný večer som strávil v príjemnom prostredí Kúpeľnej kaviarničke pri čokoládovej torte, kávičke a gitarovom duete Ján Csovari & Marek Kotian. Na želanie mi zahrali a zaspievali Nedvědovu pieseň Podvod a ja som sa vybral s fotoaparátom na prehliadku nočných Bojníc.

Fotogaléria: Bojnice

Videogaléria: Ján Csovari & Marek Kotian

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno

Predchádzajúci článok
Ďalší článok

This site is protected by wp-copyrightpro.com