utorok, 23 apríla, 2024
ÚvodReportáže4. etapa Okolo Slovenska

4. etapa Okolo Slovenska

2016_06_11 Okolo Slovenska 02211. júna 2016 so štartom o 12:30 hod. v Zuberci sa uskutočnila 4. etapa cyklistických pretekov Okolo Slovenska Zuberec – Bojnice. Etapa merala 183,7 km. Na trati boli 3 rýchlostné prémie: Tvrdošín, Rajecké Teplice, Nitrianske Pravno a 3 horské prémie: Oravská Lesná, Lutiše, Fačkovské sedlo. 1 km pred cieľom už od 15:30 hod ich čakala moja kamera s fotoaparátom. Prví pretekári prišli ku mne cca o 16:30 hod. Prvá okolo mňa prešla trojica Elchin Asadov (Synergy Baku) a Stephan Rabitsch (Felbermayr Simplon Wels). Po prejazde značnej časti pretekárov som opustil svoje stanovisko a presunul som sa na miesto Štartu a Cieľa, aby som si užil dekorovanie víťazov. Rakúšan Stephan Rabitsch nakoniec etapu vyhral pred Britom Liamo, Holohanom.

Na tribúne, pred dekorovaním víťazov, bol aj Alojz Solar zakladateľ cyklistiky v Pravenci.

3. Bellan + 55 s

Fotogaléria: 1. km pred dojazdom 4. etapy pretekov Okolo Slovenska Zuberec – Bojnice