nedeľa, 16 júna, 2024
ÚvodReportážeRozprávkový bál princezien v Bojnickom zámku

Rozprávkový bál princezien v Bojnickom zámku

Na bále som nebol, ani nepamätám a zrazu som dočítal, že na Bojnickom zámku sa chystá bál. Dokonca rozprávkový bál. Tam nesmiem chýbať. Zatancovať si s Popoluškou to sa nenaskytne každému. Niekomu možno ani za celý život. Vlastne, či tam aj tá Popoluška bude. No nič, nechám sa prekvapiť.

Deň pred bálom som sa postavil na lístky, aby sa mi ušli, no hlavne do prvého radu, aby som čo najlepšie videl. Môj tanečný poriadok som mal plný. Sklamanie. Vraj lístky v predpredaji nie sú. Ďalšia podmienka, že to je len pre školské deti prípadne deti s rodičmi. Na druhý deň som sa opäť postavil do radu. V nádeji, že ma nevyhodia a ja sa stretnem s Popoluškou. Prišiel som k pokladni a vravím: uniesli mi dieťa a ono je už vnútri. Klamár. Kúpil som si lístok, samozrejme keš, platba kartou sa k ním ešte nedostala.

Som v Bojnickom zámku po zaplatení vstupného na bál 10 € + 2 € za fotoaparát. Po chvíli čakania nás pekná, mladá, štýlovo oblečená uvádzačka pozvala dnu. Cesta do rozprávky sa mohla začať. Hneď v prvej scéne bola Popoluška ako „bojuje“ s macochou a s jej nepodarenou dcérou, ako sa dostane na ples kde si padnú do oka s princom a rozprávka má šťastný koniec. Nasledovala Šípová Ruženka. Kráľ odmietol po narodení pozvať zlú sudičku, a to nemal robiť. Sudička sa rozhodla po dovŕšení 18. rokov Ruženku zakliať tak, že sa pichne, zaspí pokiaľ ju niekto láskou nezobudí. Nič nepomohlo, že kráľ dal odstrániť všetky predmety, ktoré by jej mohli spôsobiť mimopracovný úraz pichnutím. Sudička si svoju sudbu zabezpečila sama. Nakoniec sa vždy nájde niekto kto sa do princezničky zamiluje, pobozká ju a princezná sa preberie zo sna. Každá krásna princezná má svojho nepriateľa. Mala ho aj Snehulienka v svojej macoche – kráľovnej. Tá nemohla zniesť, aby bol niekto krajší na svete ako ona a preto sa denne pýtala čarovného zrkadla kto je najkrajší na svete, ale keďže bola vždy druhá dala príkaz na likvidáciu Snehulienky poľovníkovi. Ten však nemal to srdce splniť kráľovnin príkaz a tak priniesol kráľovnej falošný dôkaz o splnení jej príkazu. Nakoniec sa rozhodla Snehulienku odstrániť z cesty za piedestálom krásy sama. Otrávila ju. Jablkom. Snehulienka mala šťastie. Zachránil ju krásny princ a žili spolu pokiaľ nepomreli. Slzy sa mi tlačili do očí keď sa začal odvíjať posledný rozprávkový príbeh o kráske a zvierati Kráska a zviera. Krásna dcéra kupca, ktorý ukradol zlatý prsteň a tak dostal svoju dcéru do problémov. Keďže chcela zachrániť svojho otca musela sa vydať za ohavného tvora. Dcérenka však spoznala, že pod ohyzdnou tvárou sa skrýva dobré srdce, zamilovala sa do neho. Zrazu sa z neho vykľul zakliaty krásny princ, ktorého zo zakliatia vyslobodila jej láska.

Kto čaká ako skončil bál? Smutne. Všetky rozprávky mali šťastný koniec, iba môj tanečný poriadok nie. Skončil v koši. Nič to, že som si zasa nezatancoval, hlavne však, že deťom svietili očká šťastím. Bol som však šťastný, že som sa z princezničkami mohol aspoň ofotiť na pamiatku. Takú fotku s Popoluškou, Ruženkou, Snehulienkou a krásnou dcérou kupca nemá veľa ľudí.

Fotogaléria: Bál princezien

Video: Bál princezien

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno

This site is protected by wp-copyrightpro.com