štvrtok, 7 decembra, 2023
ÚvodReportážeDubnica nad Váhom - Beseda s Jozefom Banášom

Dubnica nad Váhom – Beseda s Jozefom Banášom

V Dubnickom kine Lastovička Mestská knižnica Oddelenia kultúry a knižnice Dubnice nad Váhom zorganizovala motivačnú a inšpirujúcu besedu so známym spisovateľom dokumentárnych románov a ex politikom Jozefom Banášom.

V úvode, na filmovom plátne, sme si mohli prečítať fakty o Jozefovi Banášovi, o jeho živote, jeho bibliografii a jeho postoji k písaniu.

Beseda bola venovaná hlavne jeho poslednej knihe Kod 7, spomienkam na návštevu Buthanu. Priblížil nám život v tejto ázijskej krajine. Pohovoril o ľuďoch, prírode, o vzťahoch s inštitúciami, v zdravotníctve, so zamestnávateľmi, kolegami a vzťahu k práci, o ich hrubom národnom šťastí. Počuli sme o ich duchovnom živote, kultúre, vzťahu k prírode, spoločenskom živote v rodine, v práci a usadlostiach.

Pán Banáš rozprával aj o peripetiách pred stretnutím s dalajlámom.

Rozoberal Philadelphskú záhadu – Philadelphský experiment, hovoril o Nikola Teslovi, Einsteinovej Jednotnej teórie poľa.

Nezabudol spomenúť situáciu v domácej a celosvetovej politike a jeho pôsobenie v nej.

Keďže na besedu do Dubnice nad Váhom prišiel z Ilavskej väznice, samozrejme, neobišlo sa to bez spomienky na tú besedu a taktiež na Dubnickú väznicu, ktorú navštívil s dcérou Adelou. Toto vôbec nie je populistická poznámka, nakoľko pán Banáš má veľmi motivujúce a inšpirujúce besedy.

Je to iba časť z tejto inšpirujúcej besedy. Trvala 1 a ½ hodiny a vôbec to nebol stratený čas. Nasledovala autogramiáda a neformálna debata. Celú besedu mám na mp3.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno

Predchádzajúci článok
Ďalší článok