pondelok, 27 mája, 2024
ÚvodKde, kedy, čoBabiná a Vršatské Bradlá, 11. - 13.11.2022, Misia Apollo 11

Babiná a Vršatské Bradlá, 11. – 13.11.2022, Misia Apollo 11

Ahojte, keďže Misia Apollo 11 sa nezadržateľne blíži, posielam vám dôležité organizačné informácie.

V prvom rade by som vás ale chcel poprosiť, aby ste mi odpoveďou na tento mail potvrdili účasť a ak sa chystáte viacerí, napíšte mi aj počet ľudí, aby sme vedeli zabezpečiť dostatok stravy a náradia. Takisto ak sa chystáte prísť autom a budete mať voľné miesta alebo naopak zháňate odvoz, dajte mi vedieť.

Teraz už sľúbené informácie:

PIATOK 11.11.2022 – poobede môžete prichádzať od 17:00 k budove Základnej školy v obci Bolešov (https://sk.mapy.cz/s/davupomutu). Najbližšie železničné stanice sú Dubnica nad Váhom (osobné vlaky) a Trenčianska Teplá (Os aj rýchliky), ak by ste potrebovali odvoz, dajte prosím vedieť. Spať budeme v telocvični ZŠ, takže si prosím prineste spacáky a karimatky. Večer bude prebiehať prezentácia o Bielych Karpatoch a ich ochrane a predstavenie aktivít zúčastnených združení.

SOBOTA 12.11.2022 – v sobotu ráno cca do 8:00 ešte môžete prichádzať k ZŠ Bolešov, od 8:30 sa budeme presúvať na hlavné miesto činu. Tým je prírodná rezervácia Babiná. Príchod na lokalitu bude okolo 9:00, takže kto plánujete prísť v tomto čase, príďte rovno na Babinú. Zraz bude v kameňolome (https://sk.mapy.cz/s/macucutomo), kde sa dá zaparkovať obmedzený počet áut, ďalšie môžete parkovať popri poľnej ceste, ktorú je dobre vidieť na satelitnej snímke. Ak by ste prišli neskôr a už nebudeme v lome, budeme pracovať na plošine nad ním (https://sk.mapy.cz/s/huferacefe). Treba sa vybrať po vyšliapaných chodníčkov vpravo od lomu a tie vás zavedú k nám. Hlavnou pracovnou náplňou bude odstraňovanie náletových a nepôvodných drevín, ktoré už budú z veľkej časti napílené. Nie je potrebné nosiť si špeciálne náradie (okrem pár pilčíkov, s ktorými sme dohodnutí), ale vzhľadom na očakávanú vyššiu účasť si prosím skúste priniesť vlastné pracovné rukavice. Takisto odporúčame pevnú obuv a pršiplášť. Pracovať budeme podľa množstva práce, zostávajúcich síl a slnečného svetla, čo znamená, že skončíme odhadom niekedy medzi 15:00 – 17:00. Večer budú pokračovať prezentácie, premietania filmov a voľný program.

NEDEĽA 13.11.2022 – Program v posledný deň je voľný a dobrovoľný. Naplánované máme dva okružné výlety. Prvým je peší výlet Bolešovskou dolinou k vodopádu Dračia studňa a späť (15 km) – https://sk.mapy.cz/s/bacunahote. Na druhý, okruh po náučnom chodníku Okolo Vršatca, sa treba presunúť autom do obce Vršatské Podhradie (6,5 km) – https://sk.mapy.cz/s/mufozehunu. Kto by ale chcel aj nedeľu radšej využiť na nejakú tú zmysluplnú prácu, nebudeme mu v tom brániť a nejakú mu určite nájdeme. Telocvičňu máme zajednanú do 17:00, takže dovtedy si v nej môžete nechať veci a vybrať sa na program, ktorý vás najviac zaujme. Prípadne v nej môžete zostať oddychovať a pomôcť nám dať ju do stavu, v akom nám ju škola zapožičia.

STRAVA – Ako sme avizovali, počas akcie vám zabezpečíme aj stravu – v piatok ľahkú večeru, v sobotu raňajky, obed a večeru a v nedeľu raňajky. Presnú skladbu jedla budeme vedieť až na mieste, ale v zásade to budú z veľkej časti „švédske stoly“ (hlavne raňajky) a v sobotu minimálne jedno varené vegetariánske jedlo. So stravou si teda starosti príliš robiť nemusíte, ale určite uvítame, keď so sebou prinesiete nejaké domáce výrobky z vašej dielne.