streda, 19 júna, 2024
ÚvodReportážeCestovanie v čase s „Hektorom“

Cestovanie v čase s „Hektorom“

Trnavský samosprávny kraj, ako kraj zážitkov, pokračuje vypravovaním výletných vlakov. Jedným z nich je aj Výletný vlak Erdődy po trase Trenčín, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Leopoldov Hlohovec a späť (iný vlak Výletný vlak Erdődy ide z Bratislavy hl. stanice cez Bratislavu, Vinohrady, Pezinok, Trnava, Leopoldov do Hlohovca a späť). Podobným výletným vlakom, ale Štefánik som už cestoval minulý rok.

Nastúpením do vlaku ťahaným rušňom „Hektor“ vstúpite do vozňa z drevenými sedačkami. Vozeň „Krásavec“ je rozdelený na kupé, ale aj otvorenú časť vozňa. Vstúpili ste a ocitli ste sa v roku 1891 keď Hlohovský zámok navštívil aj cisár rakúsko-uhorskej monarchie František Jozef I. pri príležitosti vojenských manévrov medzi Hlohovcom a Nitrou.

Cesta začína rozprávaním hercov Divadla Z malého Ríma z Trnavy vo výletnom vlaku ako sa chystajú na návštevu Hlohovského zámku. Hlohovský zámok a priľahlé panstvo vtedy patrilo šľachtického rodu Erdődy a cisárska spoločnosť sa chystá navštíviť Hlohovec práve pri príležitosti návštevy cisára František Jozef I na tomto zámku.

Vláčik zastavil v stanici Hlohovec kde čakali autobusy, ktoré nás vozili po jednotlivých stanovištiach. Ako prvý bol spomínaný Hlohovský zámok, v ktorom momentálne prebieha rekonštrukcia cez to všetko účastníci so mali čo pozrieť. V nezrekonštruovanej časti hostia dostali tablety a mohli si po naskenovaní QR-kódu pozrieť ako vyzerala pôvodná miestnosť. V súčasnosti tam bola výstava moderného umenia. V Empírovom divadle čakala cisárska spoločnosť, alias herci Divadla Z malého Ríma, aby predviedli scénku ako sa chystajú na ples.

Hodinová chvíľka voľna na obed alebo prehliadku Kostola sv. Michala, archanjela.

Nadupaný program pokračuje návštevou Vlastivedného múzea a Hvezdárne a planetária M. R. Štefánika. Po návšteve Hvezdárne a planetária animovanou videosekvenciou, ktorá sa najviac páčila deťom čakal zasa autobus, ktorý zaviezol účastníkov výletu na stanicu v Hlohovci, aby nás Vlak Erdődy opäť zaviezol do Trenčína.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno

This site is protected by wp-copyrightpro.com