Dolnohričovské majstrovstvá vo varení fazuľovice

1002

23. júla 2016 sa konali na Športovom ihrisku v Dolnom Hričove Dolnohričovské majstrovstvá vo varení fazuľovice zvané aj „Fazuľovica“.

Od rána, počas varenia tejto celosvetovej gastronomickej pochúťky, bol pripravený zábavný program pre všetky vekové kategórie. Na začiatku sa deti mohli pobaviť v zábavnom programe so spevmi a tancami skupiny Spadli z jahody. Následným programom sprevádzala populárna speváčka chorvátskych piesní Jadranka, ktorá nezostala nič dlžná svojej povesti a obveselila účastníkov svojimi piesňami. Program pokračoval pesničkami mladučkej Adriany Habrdovej a Dua Akord Pagáčovcov.

Keďže nielen fazuľou je človek živý pre účastníkov rôzne stánky s občerstvením. Nezabudlo sa ani na pitný režim.

Špeciálny hosť Vilo Habo so svojim synom Dávidom poctivo podpisovali podpiskarty, ich knihy, nezabudli na úsmev pre každého a vyhoveli každej žiadosti o spoločné fotenie. Skrátka hviezdy.

Vystúpenie spestril imitátor a spevák Stano Vitáloš.

Prišiel čas na vyhodnotenie súťaže o naj fazuľovicu. Do súťaže sa prihlásilo 12 družstiev. Rozhodovala porota v zložení: predseda bol Vilo Habo a členovia p. Katarína Milová – hlavná kuchárka Školskej jedálne pri ZŚ s MŠ P.V. Rovnianka v Dolnom Hričove a Vlasta Andrys z Česka.

Výsledky?

  1. rodina Hírešová Dolný Hričov
  2. rodina Kavecká Dolný Hričov
  3. obec Hôrky – Žabky a obec Horný Hričov

Ceny víťazom a upomienkové predmety odovzdal starosta obce Ing. Peter Zelník.

Večer zábava pokračovala tombolou a diskotékou DJ-KA Djane Ricca.

Tento 1. ročník kultúrneho podujatia Dolnohričovské majstrovstvá vo varení fazuľovice sa vydaril a tak nezostáva iné ako v mene organizátora obec Dolný Hričov pozvať Vás o rok do Dolného Hričova na ešte lepšiu Fazuľovicu.