utorok, 21 mája, 2024
ÚvodReportážeGiganti na Seneckých jazerách

Giganti na Seneckých jazerách

Spoločnosť GIGANTI, spol. s r. o. vystavuje v Senci na Seneckých jazerách – sever (za aquaparkom) Giganti doby ľadovej.

Spoločnosť GIGANTI, spol. s r. o vznikla ako špecializovaná spoločnosť pro výrobu a komercializáciu maximálne reálne prevedených modelov zvierat z doby ľadovej v životní veľkosti. Na začiatku jeho vytvorenia stála snaha o spojení umelcov, ktorí modely tvoria, s vedcami – paleontológmi, ktorý zaistia odbornú kvalitu diela. Výsledkom tejto spolupráce sú modely, ktoré vynikajú svojou reálnosťou. Pre zaistenie skutočnej vysokej kvality boli oslovený špecialisti z umelcov, ateliérových špecialistov, ktorí majú skúsenosti s vysokými nárokmi medzinárodných televíznych štábov a ich práca je na dostatočnej vysokej úrovni. Zdroj: https://www.giganti.cz/sk/

Za Sencom od Bratislavy, na Seneckých jazerách, za aquaparkom na pravej strane uvidíte na lúke biely stan, pred ním Vás bude vítať mladý mamut. Parkovať môžete na lúke pri stane.

Vo výstavnom stane si môžeme teda pozrieť reálne figuríny postáv ktoré žili v dobe ľadovej. Uvidíte „orangutana“, medveďa, vtáka moa, pásovca a iné, ale aj niektoré ich kostry.  V scéne sa predstavuje lovenie  mamuta, zápas koňa Scottového pred levom americkým a boj šakalov s jeleňom.

Opodiaľ je možné pozrieť si video zo života mamutov. Pre deti je minipieskovisko z „pozostatkami doby ľadovej“.

Výstava je otvorená do 31. augusta 2023.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno