štvrtok, 30 mája, 2024
ÚvodReportážeOtvorenie hlavnej sezóny Dubnického kaštieľa

Otvorenie hlavnej sezóny Dubnického kaštieľa

V Dubnickom kaštieli sa uskutočnilo otvorenie hlavnej sezóny Dubnického kaštieľa ktorú otvoril svojim príhovorom primátor Dubnice nad Váhom Ing. Jozef Gašparík. Poverená riaditeľka Dubnického kaštieľa Ing. Monika Schwandtnerová, PhD. oboznámila účastníkov s pripravovanými akciami v Dubnickom kaštieli

V programe Otvorenie hlavnej sezóny Dubnického kaštieľa vystúpil Ženský spevácky zbor z družobného mesta Otrokovice so zbormajstrom Mgr. Markom Obdržálkom. Historický šerm, streľbu a dobový tanec predviedla Skupina historického šermu Wagus z Trenčína. Kombináciu bábkariny s činohrou v rozprávke pre deti Kráska a zviera zahralo Divadlo na hojdačke zo Žiliny.

Popritom si návštevníci Dubnického kaštieľa s deťmi mohli zahrať dobové hry pre deti, pochutiť si na špecialitách ktoré jedli naši predkovia, zapožičať sa dali na fotenie dobové kostými. Svoje umenie predviedol kováč. Kto mal chuť na sladké pochutiť si mohol na „Kráľovskej čokoláde“.

V kaštieli medzitým prebiehala prehliadka so sprievodcami v dobových kostýmoch a predposledný deň bola v Dubnickom kaštieli aj výstava voskových figurín „Zvláštny ľudia“, alebo „Katastrofy ľudského tela“ z antropologického múzea v Petrohrade.

Video

Súčasťou Dubnického parku J. B. Magina a Dubnického kaštieľa je aj rekonštruovaná kamenná Grotta ľudovo nazývaná aj Babylon. Je jedinečným architektonickým skvostom. Je vybudovaná z tufového a lomového kameňa a má pripomínať tajuplnú ruinu. Pozostáva z umelej jaskyne – grotty a drevenej vyhliadkovej veže s neogotickmi vytrážovými oknami.

V tejto tajuplnej Grotte je inštalovaná výstava Stredné Považie na pohľadniciach. Autor výstavy je Mgr. Miroslav Toman. Z príležitosti otvorenia výstavy zaspievali spéváčky so Ženského pěveckého sboru z Otrkovíc.

Video

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno