Prechod Prejtskou dolinou

318

Vedenie mestskej časti Dubnice nad Váhom Prejty a pekné počasie vytiahlo ľudí z domovov na prechádzku Prejtskou dolinou.

Hoci predpovede počasia hlásili v poobedných hodinách dážď, do večerných hodín sa predpovede nesplnili. Veľa obyvateľov Prejty, ale nielen Prejtej, ale aj z Dubnice nad Váhom sa vydalo na túru Prejtskou dolinou. Niektorí autami, a Tí poctivejší peši, aby rozhýbali svoje telo po Vianočno-Novoročných oslavách pod stromčekom. Od Reštaurácie Perla v Prejte po „rozdvojku“ Kopanica, Iliavka mi to trvalo 1 hod. a 5 min. (samozrejme s odbiehaním na fotenie zaujímavých objektov).

Na stanovišti pri stánkoch bolo pripravené ohnisko pre opekanie špekáčikov, ktoré deti dostali zdarma a za dobrovoľný poplatok aj pre dospelých špekáčiky alebo slaninka. Na plagáte bolo, že každé dieťatko dostane chutný špekáčik, tak som skúsil či skôr narodený nebudú diskriminovaný. Tiež bola chutná. Pre dospelákov bol ešte čajík s umíkom, varením vínkom a kto čo mal z dovezeného/doneseného domáceho materiálu. Na zahryznutie bol ešte omastený chlieb s cibuľou, ktorú si mohol každý naložiť podľa ľubovôle, aj osoliť. Deti potom šantili v lese a rodičia sa občerstvovali na pripravených stoloch. Ľudia si aj zapriali všetko dobré, hlavne zdravíčko, v roku 2020. Počasie sa statočne držalo a pršať začalo až večer.