ZUŠ Dubnica nad Váhom bližšie k obyvateľom mesta

66

ZUŠ Dubnica nad Váhom opustila svoje učebné priestory a vydala sa bližšie k obyvateľom mesta na Námestie Matice Slovenskej, aby predviedla svoje umenie.

Milovníci umenia, rodičia, starí rodičia, náhodní okoloidúci mali zážitok z toho čo všetko dokážu šikovné a odvážne deti, vzdelávajúce sa v inštitúcii kde sa nasávajú základy umenia.

Počuť boli spevácke súbory, sláčikový súbor Violin, „folklórne“ deti si to užívali akoby na lúčnych hrách, tie staršie  sa odvážili čo, to naučiť aj deti z námestia. Veselo a napínavo bolo pri divadelnom predstavení Literárno-dramatického odboru. Maliarky ukazovali ako vidia oni námestie z miesta kde si postavili svoje umelecké stojany, v rukách tuhu a pod dozorom tej najdôležitejšej pani riaditeľky ZUŠ Mgr. Naděždy Provazníkovej sa predvádzali. O kúsok ďalej si zahrali na klavíri iné nadané deti. Maľovalo sa na zem, ale aj na tvár.

Tancovalo sa, spievalo, vyhrávalo, skrátka umenia bolo plné celé námestie. Námestie Matice Slovenskej bolo zaplnené detským umením všetkého druhu.

Na video z námestia kliknite sem