Tretie stretnutie Trenčanov Za slušné Slovensko sa uskutočnilo na Námestí Ľudovíta Štúra v Trenčíne 6.4.2018.
Zhromaždenie moderovali Mária Galánková Janíčková a Klaudia Brázdilová. Cieľom stretnutia bolo upozorniť a poukázať na situáciu na ministerstve vnútra, žiadať odvolanie problematických osobností (Gašpara, Kováčika, Jankovskej…), vysvetlenie predsedu vlády Petra Pellegríniho kde zo bral 245 000 € na byt a zvyšok bude ešte splácať hypotékou, ochranu oznamovateľov a svedkov závažných trestných činov. Podpora čestným novinárom a ich práce.
Po minúte ticha za Jána a Martinu prvá vystúpila Lívia Gažová, mladá urbanistka z Piešťan, študujúca na doktorandskom štúdiu na Fakulte sociálnych na Masarykovej univerzite v Brne. Je držiteľka ceny Mladá líderka. Pracuje v Punkt n. o. v Bratislave. Pohovorila o problematike a rozhodovaní mladých ľudí či sa vrátiť po štúdiách v zahraničí domov, či sa umiestniť kdekoľvek na svete za situácie aká momentálne na Slovensku je. Pavel Sibyla prečítal vyhlásenie iniciatívy „Chceme veriť“ (iniciatíva Chceme veriť združuje Alianciu Fair Play, Via juris, Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť, nadácia Zastavme korupciu, Liga za ľudské práva, nadácia Otvorenej spoločnosti, nadácia Pontis + 6 000 signatárov iniciatívy Chceme veriť). Za iniciatívu „Za okamžitý kultúrny reparát“ prečítala príspevok Renáta Iršová z Mestského divadla Trenčín. Zora Doktorová pospomínala na roky 1969 a 1989 a nenaplnenými očakávaniami, na zostavovanie vlády a jej programom, personálnou problematikou a nielen vlády. Dodala: „Musíme vytlačiť túto skorumpovanú vládu“. Kauzu Trenčianky Moniky Jankovskej, ktorá je Štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti opäť otvoril Ondrej Janíček a porozprával príbeh o reštaurácii Fatima. Táto kauza sa výsostne dotýka aj moderátorky Márie Galánkovej Janíčkovej sestry Ondreja Janíčka. List o agroprobléme na východnom Slovensku od Andreja Bána prečítala moderátorka Klaudia Brázdilová. Na ňu nadviazal príspevok o tom, že nielen na východe Slovenska sú problémy v poľnohospodárstve, ale aj na západe či v strede Slovenska. O tom predniesol svoj príspevok farmár zo Združenia vlastníkov pôdy a agropodnikateľov Slovenska p. Polák skončil: sme za slušné Slovensko, ale my s naším traktormi slušne pritvrdíme“. Nasledoval Peter Hledík, režisér, scenárista, zakladateľ festivalu ART Film Fest v Trenčianskych Tepliciach. Teší sa, že sme prežili 1968, normalizáciu, 1989, Mečiarizmus a, že prežijeme aj Ficizmus. Upozornil na manipuláciu s verejnou mienkou, ako „zblbmúť“. „Nedáme za „zblbmúť“ podhodenou kosťou. Toto je naša krajina a my si ju nedáme ukradnúť“.
Pred príspevkom na pódiu musel sa každý vyjadriť či je politicky aktívny. Z davu vystúpil s príspevkom Norbert Hejduk a živnostník Juraj z Trenčína.
O kultúru sa postarali spevák dopredávajúci sa na gitare Róbert Fapšo, speváčka Patrícia Zubeková a Nina Kohoutová.
Na záver si účastníci s chuťou zaspievali Slovenskú hymnu s Renátkou Iršovou.