Dubnický folklórny festival 2019 – 2

859

26. Dubnický folklórny festival s medzinárodnou účasťou sa skončil tradične galaprogramom.

V galaprograme vystúpili súbory zúčastnené na festivale: Zpit Częstochowa (PL), FS Žerotín Strážnice (CZ), Kazbegi  (GE), Kéve Te (HU), FS Šiňava Snina, FS Váh Liptovský Mikuláš, FS Magura Kežmarok, FS Ekonóm Bratislava, FS Urpín Banská Bystrica, DFS Prvosienka Dubnica nad Váhom, FS Mladosť Dubnica nad Váhom, FS Senior Vršatec, DFS Kolíska Dubnica nad Váhom, FS Vršatec Dubnica nad Váhom.

Každý sa snažil ukázať to najlepšie „čo doma má“. … a veru bulo sa na čo pozerať. Šikovnosť tanečníkov, um muzikantov, krásny spev spevákov od malých po tých veľkých. Je dobré, že už aj DFS Kolíska si našla miesto na Dubnických pódiách.

Súčasťou galaprogramu bol aj vyhlásenie laureáta 26. Dubnického folklórneho festivalu. Stal sa ním FS Magura z Kežmarku.

Načim sa musia organizátori festivalu stretnúť, ako povedala jedna, možno hlavná organizátorka festivalu Zuzana Lišková, prebrať to dobré, povedať si čo treba zlepšiť. Treba popočúvať ľudí, aby 27. DFF bol ešte lepší. Zuzane Liškovej sa podarilo zabezpečiť kvalitné súbory z domova aj zo zahraničia. Nový organizátor DFF má dobrý základ.

Pod pódiom

Bc. Zuzana Lišková rozpráva o DFF

DH Opatovanka

V záverečný deň Dubnického folklórneho festivalu vystúpila na pódiu pred Obchodným centrom ABC v predpoludňajších hodinách DH Opatovanka z Trenčína – sever

Dubnický jarmok

Pár obrázkov z Dubnického jarmoku ako súčasť Dubnického folklórneho festivalu