Fašiangy 2018 v Dubnici nad Váhom

1056

Fašiangy, Turice Veľká noc ide,

kto nemá kožucha zima mu bude.

Už tradične sa na DUTaF-e štyri dni pred popolcovou stredou zišli návštevníci, aby sa stretli na fašiangovej oslave.

Oddelenie kultúry a knižnice ako obyčajne zabezpečilo kvalitný kultúrny program. Moderátorskú taktovku mala pevne v rukách Miriam Martináková. Fašiangy rezko začali Moštenskí pajtáši. Pod  pódiom sa zasa rozbehla súťaž o najlepšiu dubnickú pálenku, súdok zdravia (nakladaná kapusta), nakladané uhorky, klobásu, slaninu. Prasiatko v klietke čakalo na svoj osud. Bohužiaľ pre neho a bohu vďaka pre hostí sa ho dočkalo. Skončilo na háku ako Jánošík, aby sme si mohli pochutiť na mäsových výrobkoch z neho, ktoré pripravilo Mäsiarstvo Košík.

Pri Dome kultúry sa chystal fašiangový sprievod s maskami, dychovú hudbu na rebrináku ťahal postrojený koník. Masky sprievodu po trase Pionierska, Partizánska sa zastavili pri Zariadení pre seniorov Dubina aby potešili muzikou a spevom seniorov s ktorými si aj zatancovali, ďalej v Bistre Deko, v COOP Jednota a potom už ich cesty videli na DUTaF. Tam priniesli dobrú náladu ako všade po ich trase. Tu sa zatiaľ zápolilo vo vtipných súťažných úlohách. Pokračovala súťaž o najkrajšiu detskú masku. Následne na pódium vyšla hudobná skupina Vega so svojimi chytľavými piesňami.

No a nastala smutná chvíľa, keď sme sa museli na štyridsať dní rozlúčiť s basou a tým začal aj pôst. FS Senior Vršatec sa s ňou rozlúčil dôstojne. S plačom sa s ňou lúčil celý súbor.

Záverom výsledky laicko-návštevníckej súťaže o:

A. Dubnická pálenka:

 1. miesto – Mäsiarstvo v Účku
 2. miesto – p. Rábek
 3. miesto – p. Porubský

B. Súdok zdravia (kapusta)

 1. miesto – p. Nastišinová
 2. miesto – Mäsiarstvo v Účku
 3. miesto – p. Pilát

C. Uhorka:

 1. miesto – p. Tomaničková
 2. miesto – p. Lehotská
 3. miesto – p. Nastišinová

D. Fašiangová klobása:

 1. miesto – Mäsiarstvo Urbánek
 2. miesto – Mäsiarstvo v Účku
 3. miesto – Mäsiarstvo FALCO

E. Fašiangová slanina:

 1. miesto – Mäsiarstvo FALCO
 2. miesto – Mäsiarstvo Hôrka
 3. miesto – Mäsiarstvo v Účku