Hornoorešanské príhody, čo sa stali na hody

909

V Kultúrnem dome v Horných Orešanoch rozprestrel svoj šátor už 5. Orešanský rínek s podnázvom Orešanský (prí) Hodový rínek za účasci starostky dzedziny Jarky Petrovičovej. Rínek zorganizovalo OZ FidliCanti z Horných Orešán.

Veselo bolo už pri vstupe. Šumné, švárne dzivčence a chlapci ponúkali čo, to pod zub. Niečo tuhé, vínko, niečo slané, ba i sladké. Ako novinku, každý dostal tombolový lístek. Ked sa takmer každý posadzil zábava začala. Najprv zahrala „Muzika do uška“ v podaní DFS Čerešenka zo Smoleníc, FS Karpatskí Valaškári z Dolnej Krupej, MSSk Záruby z Horných Orešán, DFS Brezinka z Boleráza. Dzeci sceli byť šikovnejšé jako mládež a mládež ako stárež (vlastne jako Tí skór narodzený). Ej veru veselo bolo už od začátku.

Vítání

Muzička do uška

 

Nasleduvalo divadelné predstavení s takmer kriminálnu zápletku. Čo sa stalo? Stracili sa traja vážení občané dzedziny, mužského pohlavá. Dokonca bol medzi nima aj sám richtár Jano a s ním Metod Génus a aby toho nebolo málo aj Cyril Špincin. Takú vážnu vec mosel vyšetruvať až žandár. Ako to dopadlo, čo sa medzi tým zemlelo? Počúvajte a kukajte!

Divadelné predstavení

 

Pokračuvalo to dakuvačku súborom a hercom.

Dakuvačka

 

Prestávka začalo sa hoduvat. Slíže makové, orechové, pocheraje, koláče, buchty, lokše, šnicle ze šalátom, guláš, kačacina s knedlu a kapustu. Každý do čo vedzel pripravil pod prísnym okom Štefa Szrsena. Nechýbalo tvrdé a samozrejme, jako by to bolo v Orešanoch bez vínka obojakého. Červeného a bíleho.

Pohoscení

Oči účastníkov sa už upierali na premietacie plátno aby vidzeli svetovú premiéru klipu z domácej dielne  „Ja som ja“. Trecá pesnička z albumu FidliCanti,

Kukání na klip

 

Cimbalová ludová muzika Rozsocháč z českej Strážnice otvorila školu v kerej nikdo neprepadol. Bola to tanečná školička. Šeci sa snažili jako v naozajskej škole. A tak jako aj v škole, aj na parkete to tak išlo. Škola je šak škola.

Školička tanca

 

Program skončil a ruka hore až do rána pod taktovku LH Kopaničiar z Myjavy.

Zábava s ĽH Kopaničiar Myjava

 

Bavilo sa šadze a šelijako

 

 

(Vím, že táto orešančina už to není to pravé Orešanské či orechové, ale snažil som sa)