štvrtok, 18 apríla, 2024
ÚvodKde, kedy, čoJarné lesopotulky: Okruh pri Váhu

Jarné lesopotulky: Okruh pri Váhu

Spoznajte so zoológom okolie štrkovísk neďaleko obce Horné Zelenice. Tento zážitkový turistický výlet je zameraný na živú prírodu a pozorovanie divokého vtáctva. Zoberieme vás k brehom Váhu, kde vám bude zoológ rozprávať o prírodných procesoch v riečnej nive.

Zážitkový okruh pozostáva z viacerých zastavení, na ktorých sa dozvieme o biotopoch lužného lesa a stojatej vody. Stretneme sa v sobotu 11. mája o 8.45 h pri štrkoviskách (48.39525, 17.76985) neďaleko obce Horné Zelenice, začiatok výletu je o 9.00 h. Na trase môžeme spozorovať viaceré druhy vodného hmyzu, ale aj skokana rapotavého, užovku obojkovú, prípadne aj iné druhy, o ktorých živote vám zoológ rád porozpráva.

Najväčším zážitkom však bude pozorovanie vodného vtáctva, ďalekohľady budú k dispozícii. Pri troche šťastia uvidíme potápky, kačice, labute, volavky, čajky, rybáriky alebo čoríky, kormorány či lysky. Určite nájdeme aj pobytové znaky bobra, ohryzené stromy sú totiž vidno už z diaľky. Keďže divoké vtáctvo je najaktívnejšie zrána, odporúča sa začať s pozorovaním čo najskôr. Tento výlet je jedinečný práve pozorovaním vtáctva.

Okruh meria 2,5 km, na jeho absolvovanie sú potrebné 2 až 3 hodiny.

Vstupenky sú v predaji online: rezervacie.krajzazitkov.sk

Účastníci organizovaných prehliadok sú si vedomí, že turistika je aktívny šport a jeho vykonávanie je spojené s fyzickou námahou.  

Cena: 12 €. Základný lístok platí pre všetky vekové kategórie. Zážitkové turistiky sú vhodné pre deti od 8 rokov. 

Organizované prehliadky sú aktivity, ktoré sú realizované v kolektíve ľudí, preto si vyžadujú primeranú fyzickú a psychickú dispozíciu, schopnosť prispôsobiť sa a byť súčinný. Osobám so zdravotnými a telesnými obmedzeniami sa neodporúča zúčastniť sa tejto organizovanej aktivity.  

KORC Trnavský kraj má záujem, aby organizované prehliadky prebiehali v priateľskej atmosfére, účastníci mali pozitívny prístup k aktívnej turistike a rešpektovali výklad sprevádzajúceho. 

Sprevádzajúci/organizátor má právo bez nároku na náhradu vylúčiť z organizovanej prehliadky osoby narúšajúce priebeh prehliadky, príp. iné osoby, a to v súlade so Všeobecnými obchodnými podmienkami KOCR Trnavský kraj.  

KOCR Trnavský kraj nenesie žiadnu zodpovednosť za ujmu na zdraví účastníkov prehliadky a iných škodách vzniknutých na trase prehliadok bez zavinenia KOCR Trnavský kraj.

Trasa

1. Štrkoviská Horné Zelenice – začiatok trasy

2. Rieka Váh, prírodné procesy v riečnej nive

3. Biotop – lužný les

4. Biotop – stojaté vody

5. Praktická ukážka živočíchov a rastlín s dôrazom na vodné druhy a s výkladom o ich živote

6. Pozorovanie a určovanie vtáctva s dôrazom na vodné druhy a s výkladom o ich živote

7. Bobor – spôsob života, história výskytu na Slovensku

Vstupenky

Cena: 12 eur

Základný lístok platí pre všetky vekové kategórie. Zážitkové turistiky sú vhodné pre deti od 8 rokov.

V prípade problémov s online nákupom lístkov vám radi pomôžeme prostredníctvom e-mailovej adresy petra.hencelova@krajzazitkov.sk alebo telefonicky +421 948 989 012.

Čo si zobrať so sebou?

Na tento nenáročný výlet nepotrebujete špeciálne vybavenie, zabaľte si hlavne dobrú náladu.

Zdroj: Jarné Lesopotulky: Okruh pri Váhu

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno