štvrtok, 18 apríla, 2024
ÚvodReportážeO majstra Sveta a Vesmíru v Bolešove

O majstra Sveta a Vesmíru v Bolešove

Z príležitosti hodov v Bolešove zorganizovala Obec Bolešov na ihrisku preteky „O majstra Sveta a Vesmíru v preteku na táčkach“.

Od 14:00 bolo na ihrisku v Bolešove veselo. Pre organizátorov už skorej. Deti „dobýjali hrad“, niečo pekné si dali namaľovať na tvár, strieľalo sa zo vzduchovky. Vozilo sa na kosačkách. Deti z DHZ sa cvičili v hasičskom útoku a čo menšie triafali vodným prúdom z ručnej hasičskej pumpy do plechoviek, kto ako, viac či menej úspešne, Tí menší za pomoci hlavne mamičky.

Medzi tým sa dolaďovali pretekárske, táčkové monoposty. Písali sa transparenty, aby sa vedelo kto, komu fandí. Začala sa registrácia. Súťažilo sa v rýchlosti prejdenia určenej trasy, ale aj v nápaditosti dotvorenia pretekárskych táčok. To druhé hodnotili diváci. Okrem iných bolo vidieť hasičské táčky, pol roka pred termínom prišiel na saniach Mikuláš, po súši prišli na táčkolodi Vikingovia a veľa iných táčkonápadov. Boli predstavené aj pravé historické táčky vytvorené preto, aby ľudia mohli všetko potrebné zbaliť, naložiť na táčky a utekať pre Turkami.

Registrácia a predstavenie táčok a spanilá jazda pre zaplnenou tribúnou a okolí skončila. Organizáciu, pravidlá, nepravidlá zobral pevne do svojich rúk starosta Bolešova Ing. Martin Rác. Tzv. džinglová, cieľová kapela pripravená.

Deti, podľa veku, to rozbalili ako prvé. So všetkou vážnosťou sa pustili do súťaženia. S úsmevom na tvári zápolili o čo najlepšie umiestnenie.

Na rad prišla hlavná kategória. Dospelí. Štartérka odštartovala. Pretekári so spolujazdcov v táčkach bežali od štartu po stôl, museli sa ho dotknúť a späť na štart. Tu už šlo do tuhého?

Trochu, ale ani nie. Kto zvíťazil? Nie je podstatné. Zvíťazila dobrá nálada, zábava a príjemne strávené popoludnie. Nakoniec, aj do tanca, zahrala HS Ajeto.

Na video kliknite sem