Povedz mi čo čítaš…

952

Verejná knižnica Michala Rešetku v Trenčíne poriada cyklus Poznávame Trenčanov.

Ďalším známym Trenčanom v Talkšou herečky Zuzany Mišákovej v spoločenskej miestnosti Verejnej knižnice Michala Rešetku bol kapitán HK Dukla Trenčín Branko Radivojevič.

V úvode moderátorka nazrela do hokejovej histórie Branka Radivojeviča o jeho účinkovaní v domácej lige, NHL a KHL. Nasledovala otázka: Povedz mi čo čítaš…? Odpoveď? Branko odpovedal: Teraz čítam hlavne odbornú literatúru nakoľko sa chystám na trénerské „C“ a až sa podľa môjho plánu chcem dostať na „A-čko“ budem mať dlho čo čítať. Čo sa týka súkromia tak čítam o politickej, kriminálnej a mafiánskej činnosti z 90-tych rokov na Slovensku, keď vybuchovali autá, zomierali ľudia. Moderátorku zaujímalo ako čítal v škole, ako to bolo s povinným čítaním…

Branko porozprával o svojom návrate do Dukly, o jeho plánoch s Duklou, teda jeho pôsobení v nej, o jeho pôsobení ako kapitána, o pôsobení na mladých hráčov, odovzdávania im skúseností a ovplyvňovanie povzbudzovaní ich pri inkasovanom góle, že netreba mať hlavu dolu a odovzdať sa súperovi. Treba hlavu zdvihnú a ide sa ďalej.

Moderátorka Zuzana Mišíková potom rozoberala význam mena Branko a pre význam priezviska Radivojevič si zavolala až do Vojvodiny, do Nového Sadu (v galérii).

Vyjadril sa aj k vstupu maďarských mužstiev do Slovenskej ligy. Z publika sa ozvala aj otázka posúdenia nového loga Dukly Trenčín.

Bolo to príjemné popoludnie so sympatickou moderátorkou a príjemným Brankom Radivojevičom.