nedeľa, 26 mája, 2024
ÚvodReportážePrvý výstrel na Kolene v Seredi

Prvý výstrel na Kolene v Seredi

Nadšení zberatelia starej vojenskej techniky sa opäť zišli v Seredi v časti Koleno, tak ako každý pol rok. Prvý výstrel na jar a Posledný výstrel na jeseň.

Je sobota. Vojenské vozidlá ešte len prichádzajú na vojenské výcvikové stredisko, niektoré na valníkoch, niektoré po vlastnej osi. Osádky sa objímajú, a podľa úprimného, srdečného objatia pri zvítaní bolo vidieť, že sú to priatelia, ktorí sa na stretnutia tešia. Tieto sa tu organizujú od roku 2020. Na začiatku to boli zrazy vo výcvikovom stredisku Záhorie, asi od roku 2006, po Covide sa stretnutie presunulo na Koleno, ako mi povedal jeden z organizátorov.

Nakoniec sa na akcii sa zúčastnilo približne 45 ks techniky, medzi zaujímavé patrili bojové vozidlá pechoty – BVP, obrnené transportéry – OT, MTLB Snár 10, okrem toho vozidlá značiek Tatra, Praga V3S, ÁVIA, ale boli zastúpené aj Puch G, Pintzgauer, Robur, UAZ, ZIL a GAZ.

Z klubov to boli napr.: KVH a SK VDV Dinka, Tatra klub 141, Tatra klub Podolie, Tank klub Trnava, KVH Červená Hviezda, Klub nadšencov historických vozidiel Bučkovec, KHV Žitný Ostrov.

Zo zahraničia prišli priatelia z Česka a Rakúska.

Zábava býva pripravená aj malých „vojačikov“ – deti, rôzne hry, súťaže, strieľanie na plechovice. Deti sa bavili aj s detskou hračkárskou vojenskou Tatrou.

Stretli sa priatelia, aj pri guláši, ktorí si spolu zaspomínali na svoje časy zo Základnej vojenskej služby, vymieňali si skúsenosti ako, čo opraviť, kde, čo zohnať na svojich zelených tátošov. Stretli sa priatelia spriahnutí zelenou technikou.

Video tu: https://www.youtube.com/watch?v=kW1a9v0cM-4

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno