sobota, 2 marca, 2024
ÚvodReportážeRuský detský orchester L. V. Sabinova z Jaroslavli

Ruský detský orchester L. V. Sabinova z Jaroslavli

V rámci Novodubnického kultúrneho leta 2017 vystúpil v parčíku pri Kultúrnej besede v Novej Dubnici Ruský detský orchester L. V. Sabinova z Jaroslavli.

Ruský detský orchester L. V. Sabinova z Jaroslavli zožal veľký úspech u zúčastnených hostí. Približne sto divákov im na záver udelilo potlesk v stoje. Nadané deti predstavili veľa tradičných ruských nástrojov, dokonca zahrali aj na nástrojoch používaných v domácnosti či na záhrade. Predniesli skladby aj svetoznámych skladateľov vážnej hudby a veľa ruských ľudových piesní. Svojim talentom prekvapila spevácka nadaná sólistka Duna Dimitrova.

Pre nás neslávne známe mesto smrťou nášho hokejistu Pavla Demitru Jaroslavľ je mesto v Ruskej federácii, administratívne centrum Jaroslavlianskej oblasti a rajóna. Mesto má 606 800 obyvateľov (2010) a rozlohu asi 206 km². Leží na sútoku riek Volga a Kotorosla asi 282 km severovýchodne od Moskvy. Historické centrum mesta je zapísané od roku 2005 do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Mesto Jasoslavľ tentokrát prinieslo na Slovensko hodnotnú ruskú kultúru a umenie. 

Ruský detský orchester L. V. Sabinova z Jaroslavli

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno

Predchádzajúci článok
Ďalší článok