piatok, 14 júna, 2024
ÚvodReportážeSlovensko sa udržalo v II. svetovej skupine Pohára federácie

Slovensko sa udržalo v II. svetovej skupine Pohára federácie

Slovensko sa udržalo v II. svetovej skupine Pohára federácie vďaka tretiemu bodu našej veľkej bojovníčke Dominike Cibulkovej na antuke v AXA Arene NTC.

Turnaj začal sobotňajšími zápasmi Dominika Cibulková – Carolina Meligeni Alvesová a Viktória Kužmová – Beatriz Haddadová-Maiová.

Po výsledkoch

Dominika Cibulková – Carolina Meligeni Alvesová 6:1, 6:1

Viktória Kužmová – Beatriz Haddadová-Maiová 6:3, 6:3

Slovensko – Brazília 2 :0

Nastupuje naša jednotka Dominika Cibulková (33. hráčka vo svetovom rebríčku v dvojhre) na svoj nedeľný zápas proti ľaváčke jednotke Brázílie Beatriz Haddadová-Maiovej (165. hráčka vo svetovom rebríčku v dvojhre).

Zápas sa začal pre Slovensko pozitívne Dominika Cibulková vyhrala svoje podanie a následne aj podanie Haddadová-Maiovej. Nasledovali dva prehrané gemy Dominiky Cibulkovej a bolo vyrovnané na 2 : 2. Hra Haddadová-Maiovej sa oproti sobote zlepšil a Cibulkova musela hľadať recept na hru vysokej ľavorukej hráčky. Cibulková vyhrala ďalší game a upravila stav na 3 : 2. Nasledovali tri prehraté gemy a stav 3 : 5. Zdalo sa že je „koniec“ zápasu. Tu Dominika Cibulková ukázala, že je veľká hráčka, veľká bojovníčka, nevzdala to. Postupne znižovala na 4 : 5, 5 : 5. Páska brazílskej jednotky, Dominika Cibulková potvrdila brejk. Dominika Cibulková vyhráva 6 : 5. Beatriz Haddadová-Maiová vyrovnala hru na 6 : 6. Nasleduje tajbrejk. Nečakaný vývoj zápasu. Tajbrejk: 6 : 3. Po dvoch esách Dominika Cibulková získava tri setbaly. Zvládnuté a Dominika Cibulková sa ujala vedenia vo svojom zápase 1 : 0.

Druhý set už bol v úplnej réžii našej jednotky keď našla recept na hru brazílčanky a ten vyhrala kanárom. Bol to ten pravý Dominikin valec.

Dominika Cibulková vyhrala postupujúci set na udržanie sa v II. Svetovej skupine Fed Cup-u.

Dominika Cibulková – Beatriz Haddadová-Maiovej 7 : 6, 6 : 0

Slovensko – Brazília 3 : 0

Nasledovala veľkolepá rozlúčka Dominiky Cibulkovej so svojou účasťou vo Fed Cup-e. Nechýbali slzičky dojatia a Dominika sa priznala, že hoci na kurtoch zatláča emócie tentokrát ich nemohla skryť. Dominike Cibulkovej zaďakoval prezident STZ Tibor Macko a kapitán slovenského tímu a osobný kouč Cibulkovej Matej Lipták. Blahoželali spoluhráčky, Janette Husárová… V blízkosti kurtu boli vidieť aj najbližší Dominiky Cibulkovej. Nasledovalo „šampanské“ a po tlačovej besede autogramiáda.

Dominika Cibulková: Chcela by som sa všetkým poďakovať, že ste nás aj počas sviatkov prišli povzbudiť v hojnom počte. Boli ste super. Ďakujem.“ Po tom čo som tu dnes zažila sami ťažko lúči. Budú mi baby chýbať. S úsmevom dodala, že možno to ešte prehodnotí a dopovedala, že nie, to čo povedala platí.

Druhá nedeľná dvojhra sa nehrala.

Vo štvorhre nastúpili:

Viktória Kužmová, Rebecca Šramková – Carolina Meligeni Alvesová, Luisa Stefaniová 1 : 6, 3 : 6

Slovensko – Brazília 3 : 1

Predchádzajúci článok
Ďalší článok

This site is protected by wp-copyrightpro.com