sobota, 22 júna, 2024
ÚvodReportážeStretnutie priateľov historickej techniky

Stretnutie priateľov historickej techniky

Na letisku v Slavnici (okres Ilava) si dali štvordňové stretnutie priatelia historickej techniky, aby sa po pandemickej pauze opäť pochválili svojimi miláčikmi.

Stretnutie zorganizoval ATK Dulov, o. z.

Na podrobnosti som sa spýtal predsedu združenia ATK Dulov Martina Dobrodenku: „Prišli sem majitelia a priatelia historických vozidiel, aby sme sa po dvojročnej pauze opäť stretli, porozprávali a prezentovali sa. Chceli sme vytiahnuť svoje mašiny z garáže, aby sa kto chce, mohol prísť na ne pozrieť. Sú to hostia z Rakúska. Hostia z Poľska boli na ceste, ale mali nehodu, teda mali tu byť ešte aj sajdky nemecké a české. Ešte by malo prísť šesť, sedem aut. Keďže je tu polovica z toho čo tu malo byť, tak bol príjazd zo „spanilej jazdy“ skôr, cez to všetko je tu okolo 30 kusov techniky. Mávali sme stretnutie, volalo sa to „Sahara“, na Záhorí, tam bývalo 100 – 200 vozidiel a prezentovali sa aj s ukážkami. Teraz sa to na Záhorí nemohlo uskutočniť.

20.8.2022 sa opäť stretneme pri Pohronskom Ruskove kde budú aj spomínané ukážky, aj bojové, fungovania techniky“.

Akcia bude ešte do 7. augusta 2022 s predpokladaním časovým sledom programu:

06.08.2022: 10:30 Zhromažďovanie sa vozidiel na spanilú jazdu, 11:00 Štart, 14:00 Príjazd z jazdy, voľný program, jazdy vozidiel (OT 64, TATRA 813 a pod.)

07.08.2022 Ukončenie, odjazd

This site is protected by wp-copyrightpro.com