nedeľa, 14 júla, 2024
ÚvodReportážeTáčkoCup&Fest v Horných Orešanoch

TáčkoCup&Fest v Horných Orešanoch

V Horných Orešanoch sa uskutočnili 1. neregistrované majstrovstvá sveta v lítaní s táčkama a TáčkoFest.

Už od predobedia sa depo na Hornoorešianskom ihrisku začalo plniť všakovakými fúrikmi pomaľovanými od výmyslu sveta, teda „No ukáž aké máš táčky“. Súťažiaci boli nielen z Orešian a okolia, ale dovolenkári. Vidieť bol folklórny fúrik, fúrik VB, audio fúriky, fúrik hasičov a veľa iných nápaditých skrášlení jednokolesových tátošov. Aj outfity a účesy jednotlivých sparingpartnerov bavili účastníkov a tých aj cez výkyvy počasia nebolo málo. Z rána sa zdalo, že z „majstrovstiev sveta“ nič nebude. Daždivé počasie neveštilo nič dobré. Po chvíli slniečko rozjasnilo tváre organizátorov. Pripravená trať (lávky, úzke foršne, lávka z okrúhlych pňov, blato, kužele pre prekážkovú dráhu) dávala veštiť zaujímavé súboje. … a zasa mraky a dážď. Nastal čas súťaží. Na štart sa najprv postavil drobci – deti do 7 rokov. Malí, nemalí išlo sa tvrdo do cieľa za víťazstvom. Nasledovali deti od 7 – 15 rokov. Ďalej zápolili jednotlivci „Lítam s táčkama“, trať s prekážkami. Najväčšiu pozornosť vzbudila súťaž dvojíc „Šak ma odvez“. Súťaže prerušované prietržami mračien sa však úspešne dokončili za veľkej účasti povzbudzovateľov, fanklubov rodičov, domácich a cezpoľných.

Deti a nielen deti sa priebežne bavili maľovaním na tvár a iných častí teľa a fúkaním penových bublín. Po ukončení pretekov bol sprievodný program dogfrisbee.

Video

 

 

 

Druhá časť podujatia bol TačkoFest. Na festivale, podľa možností obce a sponzorov sa zúčastnili pozoruhodné kapely niektoré známe aj na celom Slovensku. Počuť bol folklór, džez až po punk-rock. V Horných Orešanoch privítali Konflikt, Hudbu z Marsu, Zotrwačnosť, Empty mind, neodmysliteľných, dobrých domácich FidliCantov, Karpatskú muziku, De Art a Števa Gajdoša Trio. Dobrú náladu bolo cítiť ako na javisku tak aj pod ním. Nechýbali tančeky, pospevovanie, skrátka bola dobrá nálada až do 2 hodiny.

Video 1. časť: FidliCanti, De ART, Štefan Gajdoš trio

Video 2. časť: Zotrwačnosť, Hudba z Marsu, FidliCanti

Video: Laura Szrsenová

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno

This site is protected by wp-copyrightpro.com