Titul Fortuna ligy za 2017 – 2018 patrí Bílim andelom z Trnavy

3992

Titul Fortuna ligy za 2017 – 2018 patrí Bílim andelom z Trnavy.

Už v piatok bolo vidieť v Trnave, že sa chystá niečo mimoriadne. Bol to titul Fortuna ligy za sezónu 2017 – 2018 po štyridsiatych piatych rokoch. Anton Malatinský, vlastne jeho socha pred „Spartak Arénou“ sa usmieval a tešil sa z davov prichádzajúcich na štadión ako za jeho života, v čase najväčšej slávy FC Spartak Trnava. Spartak Trnava mala dostatočný náskok, že ani prehra v predposlednom kole s MFK Žilina, ani prípadná prehra v poslednom kole s AS Trenčín ho o víťazstvo vo Fortuna lige nemohlo pripraviť.

Začalo to piatkovou poobednou veľkou autogramiádou majstrov Fortuna ligy v nákupnom centre City Aréna. Fanúšikom bol k dispozícii celý majstrovský tím vrátane trénerov. Pripravené boli špeciálne podpis karty, k dispozícii bol aj fanshop, kde sa predávali majstrovské tričká, ale i ďalšie suveníry.

V deň zápasu to začalo už o 14.30, keď bol pred štadiónom začal sprievodný program. Moderoval Marek „Štajo“ Steinecker, medzi fanúšikov zavítali trnavské futbalové legendy, samozrejmosťou boli súťaže, rozdávali sa podpis karty majstrovského tímu. Hlavným ťahákom bol Bystrík banda, ktorá koncertovala vyše hodiny.

V sobotu sa neželané stalo skutočnosťou. Spartak Trnava v poslednom kole prehral na domácom trávniku s AS Trenčín 0 : 2 (0 : 1). Nič to však neubralo na nálade 17 000-ovému davu v hľadisku štadióna. Každý sa tešil z titulu a nasledujúcich osláv. Samozrejme okrem tých čo Spartaku nefandia. Spartak síce prehral, ale oslava začala vo veľkom štýle. Diváci sa zhlukli pred tribúnou na odovzdávanie medailí, a bola ich takmer plná hracia plocha. Hráči, tréneri a organizačný štáb si preberali medaily.

Majstri Fortuna ligy potom nasadli do otvoreného cabrio autobusu, starého, okrášleného, historického Škoda RTO a vydali sa spanilou jazdou po historickou Trnavou za sprievodu motorkárov (Dolné bašty, Jána Hollého, Invalidská, Hornopotočná, Rybníková, Zelený kríčok, Hospodárska, Kollárova, Športová, Dolné Bašty).

Na pódiu pred City Arenou sa predstavili skupiny PatrioTT a D.T.N.L., ktorí zahrali spartakovské skladby.

Po príjazde hráčov z okružnej jazdy po historických uliciach Trnavy moderátor pozápasových osláv Marcel Merčiak požiadal o pár rozhovorov hráčov.  Na záver vystúpila skupina Gladiátor a po nich bol už iba ohňostroj a oslava pokračovala vo voľnom tempe. Hráči sa poďakovali Nestorovi El Maestrovi a Vladimírovi Poórovi.

V nedeľu bola slávnostná svätá omša v Katedrále sv. Jána Krstiteľa pri príležitosti získania majstrovského titulu. Zúčastnili sa na nej hráči, zástupcovia klubu a samozrejme aj široká verejnosť.