streda, 24 apríla, 2024
ÚvodReportážeV Horných Orešanoch sa „lítalo s táčkama“ a po notách

V Horných Orešanoch sa „lítalo s táčkama“ a po notách

Už tretíkrát FS Fidlicanti a jej nadšenci zorganizovali na Štadióne v Horných Orešanoch Táčkocup&fest na súťaži v „lítaní s táčkama po tých úzkych fošnách“ ako spieva Bukasový masív, aby sa v podvečer zabavili na feste.

Na poludnie začala registrácia súťažiacich v kategóriách

 1. Deti do 11. rokov
 2. Deti od 11. do 15. rokov
 3. Slalom dvojice
 4. Rambodráha

Zápolenie mohlo začať. Zápolenie, ale v priateľskej atmosfére. Deti, čisté dušičky, od 11. rokov až do 15. rokov to brali ozaj vážne. Len tak sa mihali medzi kužeľmi, sem tam aj za pomoci svojich rodičov

Nasledovali dospeláci, tiež za účasti mladšej kategórie, aby si to rozdali v slalome a na rambodráhe. Každý povzbudzoval každého, časomeračom horeli v rukách stopky zapisovačom tuhy v ceruzkách. Voda, nevoda, pneumatika, nepneumatika, lávka, nelávka, táčky bolo treba pevne držať v rukách. Vytuningované táčky udržať v tej správnej stope dráhy nebolo nijako jednoduché, ale všetci to zvládli aj cez osvieženie vo vodnej priekope. S táčkami v rukách sa dopracovali k dekorovaniu víťazov. Výsledky? Nasledujúce:

Deti do 11. rokov

 1. Milan Ružička
 2. Zoran Kubiš
 3. Ján Papranec

Deti od 11. do 15. rokov

 1. Adrián Ružička
 2. Milan Ružička
 3. Matej Žitný

Slalom dvojice

 1. Miloš Belica a Zara
 2. Michal Lámoš a Matej Svitek
 3. Milan a Adrian

Rambodráha

 1. Miro Udvornocký
 2. Marek Mesíček
 3. Petrisko

Poobedná zábava pokračovala až do po polnoci. Prizvané kapely zabezpečovali kvalitnú zábavu, niektorá aj po oslave svadobnej noci frontmana skupiny.

Festival začala ilavská hudobná skupina Drist hrajúca ľudovú hudbu v populárnych úpravách. Mala ťažkú úlohu, rozohriať obecenstvo, udržať ho v napätí v rozohriatej poobednej ploche štadióna. Podarilo sa. Pod pódiom sa striedali fanúšikovia tej, ktorej kapely. Ďalej nasledovali hudobné skupiny Fáza, Zoči-voči, Sanchez Anmsterdam. Špička koncertu bola skupina King Shaolin, dvorná to kapela Celeste Buckingham. „Shaolin“ vyvolal veľké nadšenie pod pódiom aj pre kontaktné vystúpenia členov skupiny s poslucháčmi. Nasledovala domáca skupina z Horných Orešian kapela N.N.A.T. (Nemáme nič, ani tužku). Prvýkrát vystúpila na takomto významnom festivale. Nesklamala. Už tradične vlnu nadšenia rozpútali Hornoorešanský FidliCanti. Zahrali a zaspievali aj za pomoci skôr narodený speváčok a s jednou mini speváčkou. Zazneli aj tradičné skladby a vychytávky (napr.: Ja som ja). Z kapelou chytľavý refrén si spievalo aj obecenstvo. Zaznela aj novinka z dielne FidliCanta Ondreja Greguša. Nie menej kvalitné boli aj vystúpenia Bijouterrier a Ironic Modern World.

Tak sa skončil 3. ročník Táčkocupu&festu.

Predchádzajúci článok
Ďalší článok