348 účastníkov Ilavskej 25-ky

129

Po čase Klub slovenských turistov Tuláci Ilava usporiadali XXXVII. ročník Ilavskej 25-ky v roku 2021.

Ilavský tuláci pripravili pre účastníkov tri trasy:

8 km: Trasa viedla po miestnej modrej značke Ilavčanskou dolinou na Krásnu hôrku ku kontrole K4, cez Sedličnú horu a Batinu do cieľa.

Hoci trasa bola vhodná a určená pre rodiny s malými deťmi, vydal som sa po nej aj ja. Poznajúc sa, že keď pôjdem na 8 km skončí to na 12 km. Tak sa aj stalo. K4 som síce nenašiel, zato som vyšliapal na Batinu (406 n/m). Nemal som naštudované turistické mapy.

15 km: Trasa viedla po žltej značke cez vrchol Sokol (K1) do osady Háj, tu sa trasa stočila doprava po miestnej zelenej značke cez osadu Štyri Lipy do sedla nad Iliavkou, kde sa opäť stáčala doprava a po žltej miestnej značke viedla cez vrchol Starého Hája (K5) do cieľa.

Trasa je mierne náročná, s približným stúpaním 650 metrov.

25 km: Trasa viedla po žltej značke cez vrchol Sokol (K1), osadu Háj na križovatku s modrou značkou nad Hornou Porubou. Odtiaľ po modrej značke na Vápeč (K2), na vrchol s krásnym kruhovým výhľadom.

Z Vápča po modrej značke cez Hornú Porubu do osady Smrčkovci. V strede osady doľava po miestnej modrej značke na vrchol Vlčinec (K3). Za Vlčincom sa miestna modrá značka opäť stretáva s modrou značkou a pokračuje po nej vpravo po križovatku s miestnou žltou značkou, ktorá nás cez sedlo nad Iliavkou a vrchol Starého Hája privedie do cieľa.

Trasa je náročná, s približným stúpaním 1550 metrov.

Za krásneho slnečného počasia som si zasa po dlhšom čase pozrel kúsok našej krásnej Slovenskej prírody, nových a starších ľudských výtvorov.

V cieli čakali chutné klobásky a pivo v Hostinci U kozy.