Aj na schôdzi môže byť veselo

275

Je čas radovánok, veselenia, šantenia, bujarej zábavy vo fašiangových maskách, ale aj bez nich, až do popolcovej stredy, keď v utorok pred ňou sa pochová basa, je čas fašiangov.

Agilná Jednota dôchodcov Slovenska č. 1 v Dubnici nad Váhom („JDS“) nič nezostala dlžná svojej povesti. Jej vedenie zorganizovalo už tradičnú Fašiangovú dôchodcovskú schôdzu spojenú so zábavou. V členskej základní majú Spevácku skupinu Studnica a heligónkára a speváka Jaroslava Gašpara známeho aj z TV Šláger.

Po privítaní členov JDS predsedníčkou Ing. Beatou Ťupekovou sa schôdza niesla v tradičnom režime: plán činnosti do ďalšej schôdze, kultúrne a športové akcie, pripomenutie si okrúhlych narodenín členov JDS, ale aj spomienka s minútou ticha za zosnulého člena pána Michala Sluka.

Po tejto pietnej spomienke sa už mohla rozprúdiť zábava. Studnica zaspievala, pán Jaroslav Gašpar zahral, pri stoloch sa spievalo, po chutnom rezni so šalátom z reštaurácie PUB33 sa odkusovali tradičné fašiangové šišky. Popíjala sa kávička, vínečko.

Prišiel čas na zábavu. Do tanca a na počúvanie zahral a zaspieval pán Cyril Suchánek. Dobrá nálada zavládla na tanečnom parkete. Niekto si skočil hneď, niekoho bolo treba nabádať, ale potom to už išlo. Nechýbala ani bohatá tombola.

„Načo pôjdem dom“ keď „Mariša pusu dala“.