Aj seniori v Dubnici nad Váhom vedia piecť zákusky

181

Že aj seniori zo ZO JDS č. 1 z Dubnice nad Váhom vedia piecť nielen pekné, ale aj chutné zákusky dokazovali na svojej členskej schôdze. Prečo nie, veď babka či mama varí a pečie najlepšie na svete.

Na slávnostne vyzdobenom stole sa stretli rôzne druhy zákuskov, alebo koláčov. Zákusky s krémami, ale aj bez. 13 sladkých dobrôt. V strede trónil pečený baránok. Laická porota v zložení: Anna Brigáňová, Ľubica Martišová, Jozef Grošaft a Pavla Vyhlídala mala ťažkú úlohu. Hodnotila vzhľad a chuť. Každý zákusok porota obodovala, body spočítala a tak vznikol výsledok, že na 2. mieste sa umiestnili štyri šikovné ručičky. Všetky zákusky boli chutné, aj tie ktoré nestáli na stupňoch víťazov. Také boli aj Gerlach rezy, Banánové rezy, Mafiny, Opitý Izidor, Tortové oplátky alebo Orechové zákusky. Na stole bola aj sprayová šľahačka keby niekto potreboval pridať pár kalórií a zlepšiť chuť.

  1. miesto obsadila A. Vlkolenská za „piškóty“
  2. miesto patrí O. Račkovej za „Pyramídu“, M. Vojtášovej za bábovku, J. Fraňovej za Nanukové rezy a Ľ. Ondejkovej za roládu
  3. miesto, „bronzovú medailu si prevzala“ A. Valentová – krémeš a kokosky.

Tak budeme sa tešiť na nové inšpirácie v roku 2020.