sobota, 24 februára, 2024
ÚvodReportážeDubnica nad Váhom oslávila 1. máj a 15. výročie vstup SR do...

Dubnica nad Váhom oslávila 1. máj a 15. výročie vstup SR do EÚ

V Dubnici sa oslavoval vo veľkom 1. máj – Sviatok práce a 15. výročie vstupu Slovenskej republiky do Európskej únie tradične vo veľkom štýle.

Primátor Dubnice nad Váhom Mgr. Peter Wolf

Na Námestí Matice slovenskej v Dubnici nad Váhom sa na pódiu stretlo umenie rôznych žánrov. Po moderátorke dňa sa na javisku predstavili deti z Detského folklórneho súboru Prvosienka zo Základnej umeleckej školy z Dubnice nad Váhom, prezentovala sa aj Súkromná základná umelecká škola tanečnými kreáciami Tanečná skupina ARTIS a Centrum voľného času Tweety. Návštevníkom sa prihovoril primátor Dubnice nad Váhom Mgr. Peter Wolfa, ktorý priblížil históriu osláv 1. mája. Po príhovore program pokračoval Detským folklórnym súborom Kolíska zo Súkromnej základnej umeleckej školy z Dubnice nad Váhom a doobedie ukončil FS Mladosť z Dubnice nad Váhom.

Poobede oslavy pokračovali. Na pódiu sa vystriedali DH Drietomanka z Drietomej, Moštenski Pajtáši a najznámejšia slovenská poštárka Hena Vrtichová ukončila oslavy.

Pod pódiom sa zasa striedali hostia podľa toho o ktoré vystúpenie mali záujem, ale aj rodinný príslušníci detí vystupujúcich na javisku. Celý deň sa bolo na čo sa pozerať, čo si vypočuť, každý si tam prišiel na svoje, každý si tam našiel ten svoj žáner.