streda, 29 novembra, 2023
ÚvodReportážeDubnické fašiangy 2020

Dubnické fašiangy 2020

Skončili dni veselia, radovania sa, plesania. Nastal čas pôstu. Pochovala sa basa, v Dubnici nad Váhom tuba.

Pár dní pred koncom fašiangov bolo aj v Dubnici nad Váhom veselo. Ľudia sa veselili na Jarmočnisku pri rôznych ľudových hudbách. Z Opatovej prišli Opatovskí harmonikári, z Bratislavských Krasňan Heligónkári z Krasňan. V stánkoch sa súťažilo o najlepšiu fašiangovú slaninu, klobásu, súdok zdravia a o najlepšiu pálenku. Mäsiar Košík predával čerstvé údeniny, priamo zo zavesenej svinky sa predávalo mäsko. Na občerstvenie kapustnička, nezdravý, ale chutný podbradok.

Detičky mali zatiaľ sladké raňajky v Dubnickom kaštieli. Pochutnávali si na šiškách s čajíkom. Posilnený si pripravovali masky na pochod do Jarmočniska. Pred sprievod sa postavili prasiatka, také ešte pred výkrmom. Šikovné detičky aj rodičia sprevádzali kominára, sovu, motocyklistu, zajačika veľa iných pekných masiek. Na pódiu Jarmočniska si zatancovali a dostali sladkú odmenu v podobe lízaniek.

Priblížil sa k Jarmočnisku fašiangový sprievod po dlhej ceste, po meste. Aj sprievod masiek z folklórnych súborov pôsobiacich v meste privial dobrú náladu do Jarmočniska, hoci Vraštiacom do tanca veľa nebolo. Prečo asi?

Na pódiu a pod ním pokračovali súťaže, vyhodnocovala sa súťaž o najlepšiu fašiangovú slaninu, klobásu, súdok zdravia a najlepšiu pálenku. Vyhrával Milan Perný s Hergotovcami. Po nich prišiel na scénu FS Liborčan z neďalekej Nemšovej a Dubnický DFS Vršatčiarik. Veselo bolo až do chvíle keď na pódium priniesol na márach FS Liborčan tubu. Predzvesť niečoho smutného. Odchodu dobrých časov. Časov radosti a veselosti. Na pódiu zavládol smútok, plač, slzy a trúchlivá rozlúčka. Dovidenia do Veľkej noci.

Video: Dubnické fašiangy 001

Video: Dubnické fašiangy 002

Video: Detské Dubnické fašiangy

Dubnické fašiangy

Detské Dubnické fašiangy

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno

Predchádzajúci článok
Ďalší článok