sobota, 2 marca, 2024
ÚvodReportážeFolklórna veselica v Trenčíne

Folklórna veselica v Trenčíne

Ej veru veselo bolo v kaviarni Štefánik v Trenčíne.

Kaviareň Štefánik v Trenčíne usporiadala Folklórnu veselicu. Veselo bolo už pri príchode keď hostí pri vstupe vítala medovinka ktorú ponúkali krojované krásavice z Folklórneho súboru Trúfalci z Mníchovej Lehoty. Krásne bolo historický upravené predsálie a aj samotná sála. No a do sály začali prichádzať hostia. Kde tu prichádzali v krojoch či v časti krojov ba i v civilnom oblečení, no zväčša to boli „krojovanci“. Poriadatelia museli dodatočne pripraviť stoly navyše pre nečakaných záujemcov o folklórnu zábavu. Hoci zábava začala s hodinovým meškaním nič neubralo na jej dôstojnosti.

Ľudová hudba Petra Obucha z Piešťan spustila prvé tóny a zábava začala po privítaní hostiteľom. Nebolo treba nabádať k tancu. Už od začiatku sa začal pestrofarebne plniť parket. Boli to hlavne členovia FS Trúfalci ba i Detského folklórneho súboru Kornička, ktorí rozprúdili dobrú náladu. Veselili sa všetci, od mladých po tých starších, všetci na ľudovú nôtu, v niektorých prípadoch s inovovanými textami známych ľudových piesní doprovodnej ľudovej hudby . Každý tak ako sa cítil. Bavil sa aj inkognito bývalý minister a exposlanec Európskeho parlamentu. 

Na dôvažok člen FS Trúfalci Jožko Ďuráči učil záujemcov tancovať, najprv na melódiu Kačička divoká a potom veselý čardáš.

Veselo bol na folklórnej zábave až do noci.

Video: Folklórna veselica

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno

Predchádzajúci článok
Ďalší článok