utorok, 25 júna, 2024
ÚvodReportážeFurmanské preteky na Ranči 13 v Nemšovej

Furmanské preteky na Ranči 13 v Nemšovej

Ranč 13 v Nemšovej, v miestnej časti Ľuborča, Závadská ulica, alebo Antonstalská dolina je v krásnom údolí obklopenom malebnou prírodou. Ranč 13 je westernovo-rodinno zameraný ranč na prácu s dobytkom, lasom a reiningom.

Na Ranči organizátori so srdcom pre zvieratká organizujú aktivity. Sú tam napr.: detské ihrisko, kolotoč. rodinné a firemné akcie, prenájom priestorov, degustáciu vín, prehliadka zvierat našej ZOO, tréning koní, externé a interné kurzy, vychádzky na koňoch do prírody s trénerom, jazdecký kurz s trénerom, tréning laso, parkovanie pre karavany, ustajnenie koní…

Jednou s aktivít sú aj Furmanské preteky. Okrem Slovenských furmanov sa pretekov zúčastnili a furmani z Česka. Ostrieľaní chlapi a dorastenky si to rozdali medzi sebou. Hoci rozdiel bolo vidieť, nik sa nechcel vzdať.

Súťažilo sa v kategóriách: Vozatajská jazda – jednotky, Vozatajská jazda – pára, Práca s drevom – jednotky, Práca s drevom – pára. Niekedy išlo aj o cm keď musel koník počúvať svojho pána. Museli byť spolu cítiť. Koníky ani vozy či bremená sa nesmeli dotknúť prekážok.

Ťažký ťah – jednotky do 800 kg prvé a druhé kolo. Ťažký ťah – jednotky nad 800 kg prvé a druhé kolo, Ťažký ťah – pára do 1500 kg, Ťažký ťah – pára nad 1500 kg (pred súťažou Ťažký ťah sa kone prevažovali do zaradenia do kategórií). Koníky so svojimi pohoničmi robili čo mohli. Niektorým sa však nepodarilo splniť požiadavky furmanov – furmaniek. Ťažká je práca koní v lese. Viac na videu a fotogalérii.

Výsledky.

OZ HIPOŠKO Nemšová predviedol pre hendikepované deti za ich aktívnej účasti prácu s koňom.

Nechýbali ani zábavné vsuvky ako preťahovanie koňa s ľuďmi, ťahanie detí na plachte za koňom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno

This site is protected by wp-copyrightpro.com