Krásavci v Dubnici

408

V Dubnici nad Váhom mali zastávku krásne historické kúsky až od roku 1973.

Za historické vozidlo sa podľa bodu 1.3 Medzinárodnej federácie historických vozidiel (FIVA), podľa Technického kódexu FIVA 2020 (https://www.zzhvsr.sk/static/article/articlefile-61-2.pdf), považuje vozidlo ktoré: má najmenej 30 rokov, je konzervované a udržiavané v historicky správnom stave, nie je používané ako prostriedok dennej dopravy. Je preto súčasťou nášho technického a kultúrneho dedičstva.

Zdroj: https://www.zzhvsr.sk/clanky/fiva/7/

Spanilou jazdou Považím, organizovanou Veterán klubom Manín, sa vydali tieto vozidlá v 7. ročníku po trati: Považská Bystrica, Púchov, Lednické Rovne, Nemšová, Dubnica nad Váhom, Ilava, Visolaje, Pružina, s cieľom na Strelnici v Domaniži.

Na výstave v Dubnici nad Váhom, pred kaštieľom, ich vítalo veľa nadšencov. Každý sa chcel pokochať krásou, ani nie tak ešte deduškami, spiacimi v garáži. Majitelia sa radi pochválili svojimi skvostami, ochotne otvárali svoje kapoty, aby ukázali ako svojich tátošov udržujú. K videniu boli okrem iných staré známe Tatrovky 613, škodovka ako VB, Lancie, Octávie, Volgy, „bemwéčka a iné, ale aj dvojkolesové tátoše. Skrátka ľudia od detičiek po starších pánov si užívali krásu 83 autíčok, hlavne zo západného Slovenska. Vidieť boli EČ GA, NZ, z blízkeho okolia ale aj zo Česka.

Atmosféru dopĺňala kapela Slovak Tango.

Z Dubnice nad Váhom sa kolóna presúvala do ďalšej prezentácie a nakoniec zakotvili na Strelnici v Domaniži. Predseda klubu RSDr. Jan Opletal bol určite s akciou spokojný.