Majstrovstvá SR v atletike 2019 Dubnica nad Váhom

243

27. júla 2019

MUŽI

  • 100 m (+0,2 m/s): 1. Ján Volko (Naša atletika Bratislava) 10,41, 2. Lukáš Puchovský (ŠK ŠOG Nitra) 10,88, 3. Oliver Murcko (Inter-SC Bratislava) 10,95
  • 400 m: 1. Šimon Bujna (Slávia UK Bratislava) 47,85, 2. Patrik Dömötör (TJ Olympia Galanta) 48,06, 3. Oliver Hrudkay (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 49,76
  • 800 m: 1. Andrej Paulíny (AK ZŤS Martin) 1:52,16, 2. Matúš Babulík (Slávia STU Bratislava) 1:52,44, 3. Peter Ďurica (Slávia UK Bratislava) 1:53,40
  • 5000 m: 1. Tibor Sahajda (BMSC Bratislava) 14:19,47 – slovenský výkon roka, 2. P. Ďurec (ŠK Dula o. z. Banská Bystrica) 14:41,06, 3. Jozef Bubeník (MKŠS Kys. Nové Mesto) 15:00,76
  • 110 m prek. (-0,4): 1. Matej Baluch (AŠK Slávia Sp. Nová Ves) 14,79, 2. Marco Adrien Drozda (Slávia UK Bratislava) 14,89, 3. Marek Halmo (ŠK ŠOG Nitra) 16,42
  • žrď: 1. Tomáš Krajňák (ŠK ŠOG Nitra) 460, 2. Dominik Labuda (AC Stavbár Nitra) 420, 3. Adam Kremser (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 420
  • diaľka: 1. Ján Šuba (AC Stavbár Nitra) 695, 2. Lukáš Straška (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 641, 3. Jakub Benda (Naša atletika Bratislava) 631
  • disk: 1. Samuel Kováč (AC Stavbár Nitra) 48,21, 2. Adrián Baran (MŠK Vranov n/T.) 48,01, 3. Nikolas Broš (ŠK ŠOG Nitra) 47,70
  • kladivo: 1. Marcel Lomnický 72,62, 2. Karol Končoš (obaja ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 58,68, 3. Jiří Koukal ml. (AK Spartak Dubnica) 55,05
  • 4 x 100 m: 1. Naša atletika Bratislava (Federič, Benda, Haraslin, Volko) 42,78, 2. Atletika Bratislava (Cerula, Fázik, Mészáros, Rigler) 43,55, 3. Slávia STU Bratislava (Kostolný, Ďurdina, Cidorík, Krošlák) 44,47

ŽENY

  • ,100 m (+0,2): 1. Monika Weigertová (Slávia UK Bratislava) 11,91, 2. Daniela Ledecká (ŠK ŠOG Nitra) 12,06, 3. Monika Ondrejková (Slávia ŠG Trenčín) 12,58
  • 400 m: 1. Miriam Cidoríková (Slávia STU Bratislava) 56,79, 2. Simona Malatincová 57,49, 3. Barbora Tomková (obe ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 57,77
  • 800 m: 1. Gabriela Gajanová (AK ZŤS Martin) 2:06,05, 2. Iveta Putalová (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 2:08,49, 3. Elena Dušková (Inter-SC Bratislava) 2:12,50
  • 5000 m: 1. Silvia Valová 17:24,12 – slovenský výkon roka, 2. Líza Hazuchová (obe Zdravie v pohybe Lučatín) 17:28,09, 3. Ľubomíra Maníková (AK Spartak Dubnica) 17:55,25
  • 100 m prek. (0,0): 1. Stanislava Lajčáková 13,52, 2. Lucia Vadlejch (obe ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 14,00, 3. Monika Baňovičová (Slávia UK Bratislava) 14,21
  • žrď: 1. Slavomíra Očakiová 340, 2. Sarah Nevařilová  280, 3. Petra Režná (všetky AK Spartak Dubnica) 260
  • diaľka: 1. Lucia Vadlejch 597, 2. Jana Velďáková (obe ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 594, 3. Silvia Kaliašová (Slávia ŠG Trenčín) 531
  • disk: 1. Barbora Jakubcová (Atletika Košice o. z.) 40,98, 2. Ivana Krištofičová (Slávia UK Bratislava) 39,21, 3. Andrea Feďová (AO ŠG Košice) 35,69
  • kladivo: 1. Martina Hrašnová 72,02, 2. Veronika Kaňuchová (obe ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 63,49, 3. Karolína Čaklošová (K Spartak Dubnica) 42,26
  • 4 x 100 m: 1. ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica (Lajčáková, Malatincová, B. Tomková, J. Velďáková) 48,29, 2. Slávia STU Bratislava (Babiczová, Bučičová, Takáčová, Cidoríková) 50,31, 3. ŠK ŠOG Nitra (Takácsová, Lackovičová, Ištvánová, Nováková) 50,54

Zlato, striebro, bronz z 1 dňa

28. júla 2019

MUŽI

  • 1500 m: 1. Peter Kováč (Slávia STU Bratislava) 3:57,29, 2. Peter Ďurica 3:58,15, 3. Alexander Jablokov (obaja Slávia UK Bratislava) 3:58,30
  • 400 m prek.: 1. Martin Kučera (BK HNTN Bratislava) 51,47, 2. Patrik Dömötör (TJ Olympia Galanta) 52,55, 3. Jakub Bottlík (Slávia UK Bratislava) 52,60
  • Výška: 1. Matúš Bubeník (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 220 – slovenský výkon roka, 2. Lukáš Beer 210, 3. Tomáš Zeman (obaja AC Stavbár Nitra) 205
  • Trojskok: 1. Tomáš Veszelka (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 16,91 – os. rekord a slovenský výkon roka, 2. Daniel Turcsányi (AC Stavbár Nitra) 13,91, 3. Denis Hlaváč (Akademik TU Košice) 13,81
  • Guľa: 1. Adrián Baran (MŠK Vranov n/T.) 17,01 (os. rekord), 2. Róbert Löbb (ŠK ŠOG Nitra) 16,46, 3. Samuel Kováč (A Stavbár Nitra) 16,17
  • Oštep: 1. Ondrej Bartoň (ŠK ŠOG Nitra) 71,20, 2. Maximilián Slezák 69,20, 3. Patrik Michalec (obaja ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 66,14

ŽENY

  • 200 m: (+1,9): 1. Monika Weigertová (AK Spartak Dubnica) 25,00, 2. Miriam Cidoríková (Slávia STU Bratislava) 25,22, 3. Barbora Tomková (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 25,61
  • 1500 m: 1. Elena Dušková 4:34,60, 2. Lucia Keszeghová (obe Inter-SC Bratislava) 4:37,60, 3. Martina Šamudovská (AK Spartak Dubnica) 4:48,41
  • 400 m prek.: 1. Daniela Ledecká (ŠK ŠOG Nitra) 57,55, 2. Simona Malatincová (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 1:02,59, 3. Sophia Zápotočná (AK Spartak Dubnica) 1:05,20
  • Výška: 1. Tatiana Dunajská (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 180, 2. Monika Zavilinská (AK Junior Holíč) 180, 3. Kristína Bošková (Sparta Považská Bystrica) 177
  • Trojskok: 1. Dana Velďáková (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 13,17 – slovenský výkon roka, 2. Zuzana Ďurkechová (AK Spartak Dubnica) 12,89, 3. Kristína Haršányová (AŠK Slávia Trnava) 12,05
  • Guľa: 1. Natália Váleková (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 13,24, 2. Ivana Krištofičová (Slávia UK Bratislava) 13,02, 3. Lucia vadlejch (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 12,33
  • Oštep: 1. Lucia Vadlejch (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 43,23, 2. Barbora Mokrá 41,76, 3. Júlia Hanuliaková (obe Slávia ŠG Trenčín) 39,77

Zlato, striebro, bronz z 2 dňa