Múzy navštívili Novú Dubnicu

830

Múzy z okolia Novej Dubnice si dali randevú v Novej Dubnici v parčíku pri Kultúrnej besede.

Už 2. ročník „Múzy v malom meste“ sa uskutočnil v Novej Dubnici.

Piknik začal s usmiatym primátorom (podľa pozvánky, ale aj v skutočnosti) ponúkajúcim, ale aj obsluhujúcim. ZŠ Janka Kráľa pripravila zdravé jednohubky, či nátierky na chlebe. Nechýbalo ovocie a zdravé nápoje a káva. Šikovné „cukrárky“ opiekli chutné, ale aj oku lahodiace zákusky.

Umelci rôznych výtvarných kategórií si rozložili svoje pracovné nástroje na trávičke, aby porozprávali o svojom tvorení jednotlivých artefaktov a aby aj predstavili svoje pomaľované plátna. Ukázali kúsok zo svojej činnosti. Zanietene debatovali aj medzi sebou. Návštevníkov stretnutia zasvätili do začiatkov umenia. Tiež panie učiteľky zobrali svojich žiakov na kus umenia v parku. Veľa záujemcov mala keramická dielňa pod vedením zrakovo postihnutej Soni Zeliskovej, hlavne deti sa chceli čo to podučiť. Do sveta písma – základov typografie vstúpili Novodubničania s Jozefom Vydrnákom. Tvorenie šperkov, aj, z plastových fliaš predvádzala Danka Vlčková. Svoje umelecké dielka predviedla Alena Teicherová. Výtvarná dielňa bola aj so Stankou a Majkou. Deti tiež bavilo maľovanie na plastovú fóliu napnutú medzi stromami. Nielen tieto, ale aj iné umelecké vecičky od iných, viacerých, umelcov mohli hostia vidieť na 2. ročníku pikniku „Múzy v malom meste“

Po 16:00 sa už Novou Dubnicou začala ozývať hudba a spev v podaní Zdenka Hladíka, Lady Jane & Kešu. Na záver vystúpila Katarína Málíková.