nedeľa, 16 júna, 2024
ÚvodReportážeNa vinobraní v Pezinku

Na vinobraní v Pezinku

Už tradične sa zišli milovníci burčiaku, vínka a iných pochutín na vinobraní v Pezinku.

Tri dni bohatého kultúrneho programu na Radničnom námestí a pred Zámkom Šimák. Striedala sa moderná hudba (napr.: Vidiek, King Shaolin, Helenine oči) s dychovkou (napr.: Musikverain stadtkapelle Neusiedl am See, DH Grinavanka z Grinavy), rôzne tanečné skupiny ako TSk Sunny Dance z Pezinka. Pestré sprievodné podujatia Detské remeselné mestečko, Vinárska uličky, Konferencia na tému banskej histórie Malých Karpát pri príležitosti 20. výročia vzniku Malokarpatského baníckeho spolku, divadlo pre deti Kráľovstvo na povale. Výstavy výber z tvorby Emila Venkova, Ako sa žilo, Objekty Verony Prokopovej, Príroda nášho detstva, Pezinský kreatív – obľúbené vinohrady, hrozno, víno.

Na druhú časť videa kliknite sem (ZUŠ Pezinok, DH Grinavanka Grinava, S hudbou nebeskou)

Keďže nielen duševnou potravou je človek živý a keď sme boli na vinobraní pestrá bola ponuka vín a burčiakov nielen z Pezinka a častí Pezinka, ale aj z okolitých obcí. Pečená klobása, grilované mäso, lokše s rôznou plnkou, husacina, kačacina a pred inými pochúťkami sa iba slinky zbiehali.

Záver vinobrania, v nedeľu ráno, patrilo Alegorickému sprievodu, kde sa predstavili kultúrne, spoločenské spoločnosti, ale aj športové kluby Pezinka. Sprievod od Zámku Šimák prešiel popri pódiu na Radničnom námestí. Na pódiu sa účastníkom ekumenického poďakovania za úrodu a jej požehnania prihovoril rímsko-katolícky farár Andrej Šotník, evanjelicky farár Vladimír Kmošena, pereg (vinohradnícky richtár) a samozrejme primátor mesta Pezinok Igor Hianik.

Na prvú časť videa kliknite sem (Alegorický sprievod, Ekumenické poďakovanie za úrodu, Musikverain stadtkapelle Neusiedl am See, TSk Sunny Dance Pezinok)

Zámok Šimák

This site is protected by wp-copyrightpro.com