sobota, 2 marca, 2024
ÚvodReportážeTeplanské hodové slávnosti

Teplanské hodové slávnosti

Teplanské hodové slávnosti v Trenčianskej Teplej sa vrátili opäť na Trenčiansko-teplanskú obecnú tržnicu.

Hoci zachmúrené počasie vládlo nad Trenčianskou Teplou, na nálade to neubralo. Na pódiu sa striedali mažoretky, folklór, dychovka a ľudová hudba. Pod pódiom zasa návštevníci obľubujúci tie, ktoré žánre, či príbuzní detičiek na pódiu.

Na úvod sa predstavili tradične mažoretky z Trenčianskej Teplej. Po nich zaujal novo založený detský folklórny súbor Teplanček. Bolo vidieť, že maličké detičky do toho dávajú všetko čo ich pani učiteľka za mesiac stihla naučiť. Radosť bolo sa na nich pozerať, ale aj na radosť ich rodičov a starých rodičov z nich. Pódium po nich patrilo FS Teplanka. Zmiešaný FS Teplanka zaspieval niekoľko piesní z Trenčianskeho regiónu. Následne si na svoje prišli milovníci dychovky, keď zahrala a zaspievala DH Dobranka z Dobrej. Dobrá je časť obce Trenčianska Teplá. Ľudová hudba Progres z Čereňan prilákala pod pódium zasa svojich priaznivcov, fanúšikov. Nálada bola výborná. Tancovalo sa, spievalo, veselo bolo. Stánkov, s občerstvením ako býva zvykom na hodoch, bolo menej. Nahrádzali to organizátori ponúkajúci sladké, či slané koláče a „ostrô“. Po meste sa vozilo na koči, maľovalo sa na tvár, v ponuke boli pukance a tradičné hodové balóny.

Hoci zamračené počasie, veselo bolo na Teplanských hodových slávnostiach ako priala vo svojej privítacej reči starostka obce Trenčianska Teplá JUDr. Mgr. Slavomíra Propperová.

Na video kliknite sem.