streda, 24 apríla, 2024
ÚvodReportážeDeň plný kultúry, zábavy a športu

Deň plný kultúry, zábavy a športu

Mesto Dubnica nad Váhom pripravilo už tretí ročník obľúbeného festivalu „trifest“ na Mestskom športovom areáli v Dubnici nad Váhom. Trifest v sebe zahŕňa skratku pre kultúru, zábavu a šport.

Tretí ročník otvoril svoje brány už o 10:00 hod. príhovorom primátora Dubnice nad Váhom Mgr. et Mgr. Petra Wolfa. Tým festival kultúry, zábavy a športu mohol začať pod taktovkou moderátora Rádia Vlna Martina „Chyno“ Chynoranského.

Každé dieťa dostalo malý darček. Na výber mali buď skladaciu plastovú fľašku alebo nákrčník.

Na dvoch futbalových ihriskách prebiehalo veľa celodenných nafukovacích a zábavných atrakcii pre deti i dospelých.

Na hlavnom pódiu a pod ním vystúpili Laci Strike & Street Dance Academy, postavičky pre deti Čumpelovci z Trnavy, Medial Banana a ako zlatý klinec programu vystúpila Emma Drobná.

Opodiaľ svoje majstrovstvo predvádzali majster sveta v biketriale Ján Kočiš a vo freestyle futbal Marek Popovský.

Tí najmenší do jedného roka si zasúťažili v súťaži lezúňov. Rodičia sa snažili pútať svoje detičky rôznymi trikmi, aby to ich dieťa bolo prvé, hoci niektorým rádoby súťažiacim to bolo jedno, zaťali sa a zo štartu nie a nie sa pohnúť.

Návštevníci mohli vidieť aj ukážky bojového japonského umenia Aikido pred stanom Športového klubu Honkadori Aikido Dojo. Po celý deň sa prezentovali dubnické športové kluby ako šachový, hádzanársky, boxu a iné. Zo Slavnice prišiel Aeroklub Dubnica nad Váhom s parašutistami s ukážkou zoskoku na stred oranžového kríža. Pripravený bol aj horolezecký „kaktus“, šmýkačky, skákacie hrady, maxi golf, bange running, detská fun zóna, fotokútik…

Prezentovali sa Dobrovoľný hasičský zbor, Mestská polícia, vojaci a ukážka prvej pomoci.

Deti sa bavili aj pri stolnom futbale, balónmi so živým pohonom na vode, sumo zápasníkmi.

Bola aj maškrta cukrová vata a popcorn neobmedzene.

Otvorené bolo aj korčuľovanie na zimnom štadióne.

Najviac si však deti, ale nielen oni užívali penovú party.

Pre hladné a smädné žalúdky bola k dispozícii gastro zóna.

Tak si dubničania užívali sobotný deň na Mestskom športovom areáli v Dubnici nad Váhom a bolo toho ešte viac ako som napísal pre spokojnosť hostí. Oddelenie kultúry a knižnice sa zasa „pochlapilo“.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno