štvrtok, 30 mája, 2024
ÚvodReportážeNajkrajšia torta Slovenska bola v Púchove

Najkrajšia torta Slovenska bola v Púchove

Po troch rokoch sa najlepší „tortári“, od Bardejova po Malacky, zišli opäť v Divadla v Púchove, aby si zmerali svoje sily.

Súťaž už tradične organizoval Klub cukrárov Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov pod záštitou Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Púchove.

24 tort súťažilo o tú najvyššiu poctu v troch kategóriách plus o cenu návštevníkov výstavy. Bolo sa na čo pozerať, čo obdivovať. Boli to torty na rôzne témy spracované do podrobných detailov, dokonca snehulienka zaspala s odkúsnutým jabĺčkom. Ako mi povedala porotkyňa televíznej súťaže Pečie celá Slovensko pani Petra Tóthová, sú tu torty prepracované do veľkých detailov pretože súťažiaci mali čas doma tortu pripraviť, nakoľko v televízii na to majú štyri a pol až päť hodín.

Ťažká bola práca sedemčlennej hodnotiacej komisie v zložení: predseda Michal Baniar (člen Výkonného výboru SZKC), cake designer, Jozefína Zaukolcová, pedagogička SOŠ obchodu a služieb a predsedníčka Klubu cukrárov Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov, Petra Tóthová (porotkyňa šou Pečie celé Slovensko), Dagmar Poláčková zo SOŠ obchodu a služieb Piešťany, Viera Hýllová z Hotelovej akadémie Žilina, zo SOŠ hotelových služieb a obchodu Zvolen Viera Sebíňová a Jana Pišteková zo SOŠ obchodu a služieb Čadca.

Porota rozhodla.

Ťažké rozhodovanie mali aj návštevníci výstavy, pretože takmer všetky torty boli na vysokej úrovni.

KATEGÓRIA SENIOR:

1. miesto v kategórii senior získala Anna Briestenská s narodeninovou tortou Harmónia (01).

2. miesto v kategórii senior získala Eva Mehešová so svadobnou tortou. Súčasne bola ocenená aj Cenou riaditeľky Činohry SND Miriam Kičiňovej (08).

3. miesto v kategórii senior si odniesla Iveta Gašparová s tortou Prechádzka lesom (09).

KATEGÓRIA JUNIOR:

1. priečku v kategórii junior obsadili študentky SOŠ obchodu a služieb Púchov Marianna Mončeková a Sára Sabatková, s tortou Detská oslava (18).

2. miesto a ceny si prevzali Tamara Zuziková a Adela Bednárová zo SOŠ ochodu a služieb Čadca. Torta sa volala Jesenný zber (15).

3. miesto v kategórii junior získala Michaela Gondeková zo SOŠ obchodu a služieb Zvolen, s tortou Čarovný les. Zároveň bola táto torta ocenená aj špeciálne, a to Cenou primátorky mesta Púchov (14).

KATEGÓRIA 3D TORTY:

1. priečku obsadila s netradičnou tortou Pocta Gustavovi Klimtovi cukrárka Michaela Novotná Macejková (17).

2. miesto získala Jana Simová s tortou v tvare hamburgera, umiestnila sa aj v kategórii senior s tortou Fénix – Znovuzrodenie. Tú špeciálne ocenila aj riaditeľka SOŠ obchodu a služieb v Púchove Iveta Mináriková (07).

3. priečku s Lesnou tortou si prevzala Erika Tisoňová (24).

Cenu divákov a Cenu Absolútneho víťaza

Získala Anna Briestenská s narodeninovou tortou Harmónia (01).

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno