nedeľa, 16 júna, 2024
ÚvodReportážeFarebná jeseň prišla aj do Prejty

Farebná jeseň prišla aj do Prejty

Farbami prírodnými, ale aj vytvorenými ľudskou fantáziou. ožil parčík pri Spoločenskom dome v Prejte ktorá je časť Dubnice nad Váhom.

Spolok Červeného kríža zorganizoval Jesenný festival. Farebnými listami podstlanými sa občania Prejty mohli pochváliť svojimi výpestkami. Rôzne druhy jesenných tekvíc, ozdobne pomaľovaných, aj prirodzených, chryzantémy, papričky, orechy, jablká petržlen a veľa, veľa iného. Šikovné kuchárky niečo na piekli doma a ešte aj počas festivalu sa s tým potrebovali pochváliť, tak to nosili. Pokochať, ale aj zakúsnúť sa návštevníci a aj okoloidúci rôznych rezoch, mafinách, tradičných koláčoch (repákoch), chleboch s nátierkou, zemiakových plackách a to všetko za „pusinku“. Čo to sa ešte dováralo v kuchyni Spoločenského domu (fazuľovica, zemiaková baba). Pre smädných tu bol stánok s tekutým občerstveným. Svoje diela predstavoval drevorezbár. Deti zdobili mini tekvičky podľa vlastných predstav, vymaľovávali papierových koníkov, šmýkali sa na slamenej šmykľavke.

Pre dobrú náladu prišiel zahrať heligónkár Jozef Johaník z Trenčianskej Teplej, aj zahral, a do spevu bolo pri jeho stole, ale aj okolitých.

Jeseň bola privítaná pri Spoločenskom dome v Prejte patrične.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno

This site is protected by wp-copyrightpro.com