streda, 19 júna, 2024
ÚvodReportážeOtvorenie turistickej sezóny KST Púchov

Otvorenie turistickej sezóny KST Púchov

Otvorenie zorganizovali Klub slovenských turistov (KST) a Mesto Púchov.

160 turistov sa postupne schádzalo oproti Country Saloonu v Púchove, aby sa zaregistrovali na otvorenie turistickej sezóny. Termín bol od 8:00 do 9:00 hod.

Už pri príchode prvých turistov sa varil guláš. Lístok na guláš je potrebné si kúpiť už pri registrácii, aby ste neprišli skrátka, že by sa Vám v cieli neušiel. Turisti prispievali dobrovoľným príspevkom. Pri registrácii dostali mapku trasy, Pamätný list, odznak a niečo sladké na cestu pod zub.

Pred cestou bol pripravený chlieb s masťou a cibuľou (možno na odplašenie medveďa pachom) alebo sladký koláč.

Trasa bola stredne náročná za premenlivého počasia, ale takmer počas celej cesty bez dažďa, zamračené, ale sem tam sa na turistov spoza mračien pozrelo slniečko. Cesta viedla z Púchova, Záskalím, Kozincom, Hradiskom, Hviezdou, Nosicami , Nimnicou a späť oproti Country Saloonu v Púchove. Náročný bol výstup na Kozinec a Hradisko. Pod Hviezdou, za Hradiskom, v altánku vedenie KST dávali pamätné pečiatky a… Na pripravenom ohnisku ste si mohli čo, to upiecť, niekto špekáčik, niekto slaninku. Metre pod nohami ubiehali a turisti sa ocitli Nosickej priehrade. Prešli cez železničný most a ocitli sa na cyklotrase Nimnica – Púchov. 5 km a to už bol takmer cieľ otvorenia turistickej sezóny v Púchove.

Cestou bol na strome plagát: „Je jar a my sa rodíme. Vykračujte potichu! Psíka držte na vôdzke! Nechytajte nás v hniezdach!“ Cez to všetko turisti mali voľne pobehujúceho psa a stretol som štvorkoľkárov.

Dobré značenie iba vlastným značením, vlastnými fáborkami.

Predchádzajúci článok
Ďalší článok

This site is protected by wp-copyrightpro.com