pondelok, 25 septembra, 2023
ÚvodReportážePrievidza – Bojnice

Prievidza – Bojnice

Na ceste do Bojníc na rozhľadňu Čajka v oblakoch som sa prešiel Prievidzou.

Prinášam Vám fotoreportáž z tohto mesta nakoľko Prievidza je „dvojmestie“ s Bojnicami, a do Prievidze som prišiel už o 6:57 hod., mohol som si dovoliť prechádzať po tomto meste. Ako je mojim zvykom pozrieť si pamiatky a zaujímavosti Prievidze – baníckeho mesta a priniesť Vám par záberov.

Zaujali ma aj architektonické výtvory na niektorých domoch, akoby čísla vchodov. Cestou, z autobusu som videl aj maľby domácich zvieratiek nad vchodmi do činžiakov, ale peši už som tú ulicu nenašiel.

Bojnice.

Bojnice. Z autobusu MHD Prievidza č. 3 som vystúpil na zástavke Bojnice,,kúpalisko Čajka,,rázcestie. Vybral som sa smerom ku kúpalisku Čajka. Rozhľadňa je vidieť už z Bojníc. Keď som ju videl, striaslo ma. Nebolo to však tak strašné. Oproti Zrkadlovému bludisku bol zaparkovaný „vláčik“ k rozhľadne. Predavačku cestovného som využil na opýtanie sa na cestu. „Hore sa dostanete buď týmto vláčikom, alebo rovno ku kalvárii“. Vláčik stojí 6 € tam a späť, deti 3 €.

Cesta takmer celá, viedla po prašnom chodníku so stúpaním trvala cca 50 min.

Od konca kalvárie sa stále budujú dopravné komunikácie a chýbajú aj značenia k rozhľadni. Pod rozhľadňou už diaľky bolo vidieť Šmolko domčeky, domček s lezeckou detskou stenou a toboganom, detskou trampolínou. Ešte veľa sa toho pribudováva, ale o občerstvenie je postaranie.

Rozhľadňa Čajka v oblakoch.

Vstupné:

Dospelí 8 €.

Deti (0 – 3) 0 €.

Deti (3 – 15) 4 €.

Tobogán 1 €.

Ďalekohľad (predaj) 25 €.

Seniori zľavu nemajú, iba ZŤP.

Rozhľadňa Čajka v oblakoch.

Pod rozhľadňou Čajka v oblakoch otvorili 700 m dlhú trať Turzov flow trail, ktorá má špeciálne upravený terén. Je to aktuálne jedna z dvoch lesných trás tohto druhu na Slovensku.

ZOO Bojnice. Do ZOO Bojnice som šiel hlavne pre expozíciu motýľov. Expozícia má plochu 120 m2, ktorá je vysadená tropickými i našimi druhmi rastlín, ktoré motýľom poskytujú nektár alebo sú živnými rastlinami ich húseníc. V priestore sa nachádza jazierko, skalka, ale aj liaheň motýľov a 4 kŕmidlá. Nachádzajú sa tu aj menovky motýľov a informačné plagáty dokumentujúce veľkú rozmanitosť sveta motýľov. Ja som bol počtom a počtom druhov motýľov sklamaný.

Predchádzajúci článok
Ďalší článok