nedeľa, 25 februára, 2024
ÚvodReportážePrivítanie Olympijskej víťazky z Pjongčangu 2018 Anastásie Kuzminovej v Banskej Bystrici

Privítanie Olympijskej víťazky z Pjongčangu 2018 Anastásie Kuzminovej v Banskej Bystrici

Plné Námestie SNP v Banskej Bystrici privítalo trojnásobnú Olympijskú víťazku Anastásiu Kuzminovú otvorenou náručou a horúcim srdcom.

Trojnásobnú Olympijskú víťazku Anastásiu Kuzminovú priviezli na Námestie SNP v Banskej Bystrici o 17:00. Rodáčka z Ťumeňa získala v Juhokórejskom Pjongčangu tri medaily pre Slovensko: striebornú medailu v pretekoch na 10 km a vo vytrvalostných pretekoch na 15 km a zlatú v pretekoch s hromadným štartom na 12,5 km. Na pódiu jej prišli okrem primátora Banskej Bystrice Jána Noska zaďakovať za reprezentáciu a zablahoželať k medailám aj minister obrany Peter Gajdoš, predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ján Lunter, riaditeľ VŠC Dukla Roman Benčík, prezident Slovenského zväzu biatlonu Tomáš Fusko, viceprezident Slovenského olympijského výboru Peter Korčok a viceprezident Medzinárodnej biatlonovej únie Ivor Lehoťan. Všetci poďakovali a vyzdvihli významné úspechy Anastásie Kuzminovej.

Následne sa na veľkoplošnej obrazovke objavil jej brat, ruský reprezentant, Anton Šipulin s vyznaním sa k sestre a na hodinovej veži oproti pódiu sa objavil obrovský transparent „Ďakujeme Nasťa“ a širón s rovnakým textom bežal aj na neďalekom hoteli Európa.

Dojatá Nasťa poďakovala všetkým, kto sa na jej úspechu podieľal, hosťom v Banskej Bystrici, ktorí ju v mrazivom počasí prišli pozdraviť a vyzdvihla zmysel rodiny v spoločnosti: „Rodina je to najdôležitejšie, čo si človek môže priať. Vy ste tiež moja rodina.“ … a na pódiu vystúpil jej manžel a tréner Daniel Kuzmin.

Na pódium potom vyšla biatlonistka Paulína Fialková, ktorá vybojovala na ZOH 2018 vo vytrvalostných pretekoch na 15 km piate miesto a výraznou mierou pomohla ženskej štafete rovnako k 5. priečke v zostave Anastásia Kuzminová, Paulína Fialková, Terézia Poliaková a Ivona Fialková.

Marcel Merčiak si zaspomínal na komentovanie bojov Kuzminovej o medaily.

Skupina Fragile zaspievali jej obľúbenú skladbu „We Are The Champions“, ktorú si s nimi po otáľaní aj zaspievala.

Pani Kuzminová je ozaj milá bezprostredná osoba.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno