utorok, 25 júna, 2024
ÚvodReportážeSpomienka na ukončenie 1. svetovej vojny

Spomienka na ukončenie 1. svetovej vojny

Aj tento rok si Dubnica nad Váhom pripomenula výročie ukončenia 1. svetovej vojny.

Prvá svetová vojna pred rokom 1939 známa ako veľká vojna alebo svetová vojna, bol ozbrojený konflikt globálnych rozmerov trvajúci od 28. júla 1914 do 11. novembra 1918, ktorý sa odohrával prevažne na území Európy, ale aj v Afrike, Ázii, na oceánoch, na Blízkom východe a inde. Bol to dovtedy najväčší vojnový konflikt v dejinách ľudstva.

Taktiež tento rok, hoci v oklieštenej forme pre pandemickú situáciu, bez žiakov škôl, si Dubnica nad Váhom pripomenula výročie ukončenia 1. svetovej vojny. Za prítomnosti zástupcu primátora mesta Ing. Tomáša Truchlého, členov JDS č. 1, zástupcov MO Matice slovenskej pod vedením jej predsedníčky Ing. Jany Rybárovej, Zväzu protifašistických bojovníkov a protikomunistického odboja v Dubnici nad Váhom sa začala pietna spomienka na obete tejto vojny.

Za JDS č. 1 v Dubnici nad Váhom Beáta Ťupeková otvorila pietnu spomienku. V krátkosti, tak ako zástupca primátora Ing. Tomáš Truchly, pripomenuli čo pre ľudstvo znamená tento medzník vo svete. Na záver predsedníčka JDS č. 1 Beata Ťupeková vyjadrila presvedčenie, že už o rok sa na cintoríne stretneme pri tejto spomienke v širšom zložení aj s deťmi ZŠ a záverom poďakovala za účasť.

Symbolom ukončenia prvej svetovej vojny sú červené maky. Účastníci, preto na záver pietnej spomienky položili červené maky k pamätníku obetiam prvej svetovej vojny na dubnickom cintoríne.

Rozpráva zástupca primátora Dubnice nad Váhom Ing. Tomáš Truchlý

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno

This site is protected by wp-copyrightpro.com