Veľký protikorupčný pochod „Slovensko povstaň proti korupcii“ Bratislava 5. júna 2017

950

V hlavnom meste Slovenskej republiky Bratislave, Košiciach a v hlavnom meste Českej republiky v Prahe sa uskutočnil Veľký protikorupčný pochod „Slovensko povstaň proti korupcii“.

Už druhýkrát sa zišli tisíce účastníkov protikorupčného pochodu v hlavnom meste Slovenskej republiky v Bratislave aby protestovali proti korupcii, ktorá je aj podľa Generálneho prokurátora SR JUDr. Jaromíra Čižnára aj na najvyšších miestach. Tentokrát sa protest konal ak v Košiciach a keďže si problematiku uvedomujú aj Slováci v Českej republike tak sa konal aj v Prahe. Naďalej zneli heslá na odstúpenie Ministra vnútra Roberta Kaliňáka a proti vedeniu Slovenskej republiky predsedom vlády SR Robertom Ficom. Na tribúne v Bratislave vystúpili zo svojimi požiadavkami za protestujúcich študenti, ale aj predstavitelia kultúrneho, verejného a politického života. V sprievode bolo možné postrehnúť aj poslankyňu NR SR Luciu Nicholsonovú, Náčelníka Lesoochranárskeho zoskupenia VLK Ing. Juraja Lukáča. Pod tribúnou opätovne nechýbal herec Ján Grešo. Na tribúne vystúpili napríklad Zuzana Fialová s petíciou hercov Novej scény v Bratislave, bývalý vyšetrovateľ Peter Vačok, ktorý vysvetlil, až potom bode dobre keď sa budú všetci báť trestného postihu za svoje činy od hora až dolu, a to sa nedeje, viacerý diskutujúci vrátane pani Remiášovej matky zavraždeného Roberta Remiáša poukazovali na zlé skúsenosti zo štátnou správou.

Protesty budú naďalej pokračovať v Prešove a v Žiline.

Počas protestu sa podpisovala petícia so znením:

Veľký protikorupčný pochod „Slovensko, povstaň proti korupcii“ v Bratislave 5. júna 2017. To video si nenárokuje na umelecký zážitok. Chce ukázať koľko občanov prešlo za 15 minút ulicami Bratislavy ako protest proti korupcii.