štvrtok, 18 júla, 2024
ÚvodReportážeVeselo bolo na fašiangy aj v Ilave

Veselo bolo na fašiangy aj v Ilave

Fašiangové masky v zložení FS Strážov, DFS Laštek, DS (Divadelný súbor) Masky, DHZ Ilava sa zišli na Hviezdoslavovej ulici pred bývalou školou.

Na čelo sprievodu sa postavilo historické hasičské vozidlo Walter a sprievod sa vydal na hlavnú cestu a odial do centra mesta. Prvá zastávka bola pred Mestským úradom kde  už bolo pripravené bohaté občerstvenie v pevnom a tekutom stave. Aj primátor Ing. Viktor Wiedermann vyšiel a častoval účastníkov sprievodu. Hostili sa všetci aj hostia fašiangov pred Mestským úradom. Maskosprievod potom pokračoval pred pódium na Mierovom námestí. Tu sa prezentovali malý a veľký folkloristi z DFS Laštek a FS Strážov. Zatancovali, zaspievali a program pokračoval vystúpením známych heligonkárov súrodencov Poliakovcov z Krasňan, Matejom Hrubinom a žiakmi ZUŠ.

Keďže nielen duševnou potravou sa človek živý bolo postarané aj o fyzickú potravu. Chutná kapustnica výťažok z ktorej bolo použitý na podporu mladých hasičov. Predávali sa zabíjačkové špeciality, pre kuchárov a kuchárky koreniny, ku škvarkom a údeninám veľký domáci chlieb. Medovina a punč nechýbali a samozrejme fašiangové šišky.

Tak začala zábava v Ilave pred pochovaním basy.

Video tu: https://www.youtube.com/watch?v=M54uOwaYBhk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno

This site is protected by wp-copyrightpro.com