piatok, 21 júna, 2024
ÚvodReportážeVictoria Regia ovládla Piešťany aj v roku 2021

Victoria Regia ovládla Piešťany aj v roku 2021

Stredná odborná škola záhradnícka Piešťany spolu s mestom Piešťany a Mestským kultúrnym strediskom Piešťany zorganizovali aj tento rok Victoriu Regiu. Jej súčasťou bola prvýkrát aj Visegrad Oasis Cup 2021.

Kvietky rôznych odrôd skrášlili piešťanský Aupark, rozkvitli lavičky pred Kultúrny strediskom Fontána, ale aj v Kultúrnom stredisku. Prejavila sa šikovnosť a nadanosť študentov Strednej odbornej školy záhradníckej Piešťany. Svoje umenie nepredstavovali iba domáci umelci v floristika, ale zahraničný. Súčasťou Victorie Regie bol prvýkrát aj Visegrad Oasis Cup 2021. Tu predviedli svoje zručnosti floristi aj z Poľska, Maďarska a Česka.

O kúsok ďalej, za Kultúrno spoločenským centrom Fontána, boli pripravené dekoračné bicykle. Prichádzali obyvatelia Piešťan na už vyzdobených bicykloch. Niektoré si však zobrali pod svoje šikovné ruky, aby ich vyzdobili najlepšie ako vedeli študenti záhradkári, vlastne viac študentky ako študenti (vlastne videl som iba jedného). Zapájal sa aj starosta Piešťan. Dokonca prišla pani na motocykli k vyzdobeniu. Kochať sa bolo na čom. Výzdoba skončila a účastníci sa vydali ulicami i mesta na svojich bicykloch ku Kolonádnemu mostu. Pod Barlolamačom si urobili spoločnú fotku a pešo sa vydali k Hudobnému pavilónu. Tu nasledovalo vyhodnotenie (víťazné bicykle sú vo fotogalérii).

1. miesto
2. miesto
3. miesto

Napätie ako to dopadne s hodnoteným bicyklov upadlo a na scéne, vlastne pod javiskom zatancoval pár z Akadémie tanca tri tanečné kreácie a po nich sa už na javisko prišla zo Šterús country skupina Neznámi.

Video z Victorie Regie 2021

Victoria Regia bola tentokrát iná ako po minulé roky, z dôvodu pandémie, ale zasa nie nezaujímavá, nepútavá. Bola to tiež krásne organizovaná akcia kvetov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno

Predchádzajúci článok
Ďalší článok

This site is protected by wp-copyrightpro.com