Výstavisko Incheba otvorilo svoju sezónu

512

Výstavisko Incheba otvorilo svoju sezónu štvorvýstavou: veľtrhom gastronómie Danubius Gastro, cestovného ruchu ITF Slovakiatour a výstavami Poľovníctvo a oddych a Rybárstvo a voľný čas.

Na ploche 36 000 m2 sa predstavilo spolu 774 vystavovateľov z 25 krajín. Podujatie počas štyroch dní navštívilo 72 388 návštevníkov. (Zdroj: Bratislavské výstavisko hostilo veľtrhy cestovania a gastronómie

Veľtrh gastronómie Danubius Gastro ponúkol veľa chutí slaných, sladkých, potravín zo súše, ale aj z morí, riek a oceánov, zo Slovenska a aj zo zahraničia. Vystavovatelia, ktorých bolo málo pod 400 sa prezentovali svojim tovarom – výrobkami. Pred zrakmi divákov predvádzali svoje umenie kuchári a cukrári, iba tak, alebo v súťažnom nasadení. Súťažili kuchári, pekári, cukrári, baristi či barmani v kategóriách junior i pokročilý. Návštevníci sa mohli pokochať aj na umení vyrezávania do ovocia a zeleniny – carvingu. Pestrá bola prezentácia rôznych zručností napr.: baristov, prezentácií či už to bola špecialitka Preto Ryba Žilina treska v rožku a súťaží. Návštevník navštívil „Kávové mestečko, Pekársky dvor, mäsiarstvo, Kaufland, krčmu ale aj Zberný dvor“.

Veľa sa konzultovalo, radilo, doporučovalo, ale sa aj ponúkali zariadenia pre gastro za lepšie ceny. Nechýbali ochutnávky čo sa uvarilo, napieklo, vytvorilo.

Veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour zaviedol hostí do rôznych destinácií sveta a domova, či už v písomnej forme, na videu alebo inými modernými technológiami. Prezentovali sa rôzne regióny Slovenska, ale aj konkrétne mestá. Najviac sa páčil Región Trenčín s prezentáciou Čachtického hradu. Zakúpiť sa dali odpočinkové chvíle od januára 2020 už na celý rok. 350 vystavovateľov z 20 krajín mali čo ponúkať. V istých časoch jednotlivý vystavovatelia prezentovali svoje destinácie aj ponukou lokálnych nápojov, jedál a kultúrnym programom, ktorý dopĺňali tance, spev a miestny odev tamojších obyvateľov.

Výstava Rybárstvo a voľný čas a Špecializovaná výstava Poľovníctvo a oddych si tiež našla svojich návštevníkov. Ponúkali široký sortiment rybárskych potrieb dopĺňali prednášky z oblasti rybárstva a ukážky rybárskych techník, ktoré tu naživo pri bazéne prezentovali najskúsenejší rybári. Poľovníci ponúkali návštevníkom doplnky, ktoré by mal mať vo svojej výbave každý správny poľovník, prezentovali sa slovenské plemená poľovných psov, poľovnícke signály, organizované sokoliarstvo na Slovensku a krstila sa kniha Tajomstvá slovenskej divočiny.

Video: Veľtrh gastronómie Danubius Gastro

Veľtrh gastronómie Danubius Gastro

Veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour