štvrtok, 29 februára, 2024
ÚvodReportážeCyrilo-metódská púť na horu Butkov

Cyrilo-metódská púť na horu Butkov

Farnosť Ladce, Farnosť Beluša, Obec Ladce, Obec Beluša, Považská cementáreň, a. s. Ladce a Nadácia AGAPE Ladce usporiadala v Skalnom sanktuáriu Božieho milosrdenstva na hore Butkov svätú omšu s pátrom Eliasom Vellom (exorcista, františkánsky minorit z Malty, evanjelizátor Slovenska).

Páter Elias Vella toto miesto netradične navštívil v júli 2012. Slovensko patrí medzi krajiny, ktoré už dlhé roky navštevuje. Prezrel si kameňolom cementárne Ladce, požehnal fabrike a doline Považia a vyslovil duchovný odkaz ,,Postavte na tejto hore kríž,,. K tomu aj došlo a monumentálny kríž bol na svahu kopca Butkov postavený v roku 2013. Kríž je kovový, so skalou vysoký 12 metrov a v jeho srdci sú umiestnené vzácne relikvie dreva Svätého kríža. V otvore do skaly (relikviári) je umiestnený kamienok , ktorý sa uvoľnil pri poslednej renovácii otvoru, v ktorom stal na Golgote Kristov kríž. Slávnostne požehnanie so svätou omšou sa konalo 14. septembra 2013 vo sviatok povýšenia Svätého kríža za účasti 10 kňazov a približne 150 veriacich.

Na hore Butkov v Ladcoch, v Skalnom sanktuáriu sa zišlo aj tento rok veľa veriacich, aby si uctili sviatok svätého Cyrila a svätého Metóda. Svätú omšu celebroval farár ThDr. Pavol Turza z Rímskokatolíckej cirkvi Farnosti Ladce za prítomnosti pátra Eliasa Vella. Veriaci zo širokého okolia využili svätú omšu v rámci púte na spoveď a prijímanie u množstva duchovných.

Svätú omšu sprevádzal Kresťanský spevokol z Košece. S mariánskymi piesňami spestrili hlavne svojim krásnym spevom Hanka Servická a z Ošadnice prišiel Kysucký prameň.

Účastníci na záver bozkávali relikvie svätého Jána Pavla II a svätej Faustíny.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno

Predchádzajúci článok
Ďalší článok