sobota, 2 decembra, 2023
ÚvodReportážeDubnická tridsiatka odštartovala novú etapu

Dubnická tridsiatka odštartovala novú etapu

Klub slovenských turistov z Dubnice nad Váhom pripravil aj tento rok tradičnú Dubnickú 30-ku.

Pripravené boli nasledovné trasy:

10 km:   Záhradkárska chata, Jankov Laz, Kamenné Vráta, Kýšky, Medzihorie, Záhradkárska chata (žltá farba)

20 km:   Záhradkárska chata, Kopanica, Siran, Tŕstičie, Langáč, Kamenné Vráta, Kýšky, Medzihorie, Záhradkárska chata (červená farba)

30 km:   Záhradkárska chata, Kopanica, Sokolia skala, Hoľazne, Záhumenná, Siran. Tŕstičie, Langáč, Kamenné Vráta, Kýšky, Medzihorie, Záhradkárska chata (červená farba)

35 km:   Záhradkárska chata, Kopanica, Sokolia skala, Hoľazne, Záhumenná, Siran. Slopský vrch, Bartošovica, Langáčska cesta, Kamenné Vráta, Kýšky, Medzihorie, Záhradkárska chata (červená, biela a červená farba)

Takmer za ideálneho počasia na turistiku, keď bolo pod mrakom a teplota okolo 15 °C, sa vydalo 830 účastníkov na trasu prírodou. Aby sa vedelo ako vypadajú kvapky dažďa tieto sa nám ukázali pri jedenástej hodine, ale do cieľa už sa prichádzalo za krásneho jarného slniečka.

Nová etapa je v tom, že štart a cieľ bol na Záhradkárskej chate a nie ako tradične na DuTaFe. Po rozhovore s jedným organizátorom som sa dozvedel, že to bolo správne rozhodnutie a mienia v ňom pokračovať. Sú sami sebe pánom. Sami si uvaria guláš, sami si zoženú pivka a údajne (to „údajne“ som použil, pretože som si nepamätal cenu piva, alebo gulášu čo som mal z minulého roka) je to lacnejšie aj pre účastníkov pochodu.

Tridsiatka sa vydarila aj tento rok.

Skončila sa prvá päťdesiatka tohto obľúbeného turistického pochodu a hor sa do novej päťdesiatky.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno